Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:24
+8° C, vēja ātrums 7.7 m/s, D-DR vēja virziens

Par riepām sākuši domāt laikus

2017. gada 27. oktobrī, 08:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Par riepām sākuši domāt laikus
Kuldīgas autoservisa "ZR autodetaļas" meistars Jānis Simanovičs ķeras klāt kārtējai automašīnai, kas sagaidījusi rindu riepu maiņai.
Foto: Lāsma Reimane
Automašīnu riepu maiņas dēļ servisos arī Kuldīgas pusē tagad ir karsts darbalaiks – jau pāris nedēļu veidojoties rindas.
Lai gan satiksmes noteikumi paredz, ka ziemas riepas obligāti vajadzīgas no 1. decembra, aukstums un citviet Latvijā uzsnigušais sniegs arī mūspuses autovadītājus mudinājis to izdarīt.

„Pozitīvi ir tas, ka šogad cilvēki sākuši par to domāt laicīgāk, jo agrāk sagaidīja pirmo sniegu un tad tikai brauca mainīt,” saka SIA ZR autodetaļas tirdzniecības daļas vadītājs Māris Rožkalns. Vienas riepas maiņa servisos maksājot vidēji pieci eiro. Šogad esot tendence, ka gandrīz vai netiek pirktas lietotās un atjaunotās riepas, bet galvenokārt jaunas. Vidusmēra automašīnai cena esot no 30 eiro par Ķīnā ražotu līdz 60 eiro par pazīstamu zīmolu riepu.

Arī IMA autoservisa izpilddirektors Uģis Rukuts atzina, ka daudzi klienti izvēloties jaunas riepas, turklāt ne pašas lētākās: „Arī lētākās, Ķīnā ražotās šogad kļuvušas mazliet dārgākas, tādēļ atšķirība starp tām un populāru firmu riepām nav liela.”

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga informē: līdzko iestājas auksts laiks, transporta līdzekļu riepas policija ik gadu kontrolē reidos un masveida pārbaudēs.

Biežākais pārkāpums ir nepietiekams protektoru dziļums (no 1. decembra vieglajiem auto minimums ir 4 mm – red.).
Komentāri
Dubults
2017. gada 27. oktobrī, 20:57
Domā Zombis brauc ar šito štruntu? :D
Valents
2017. gada 27. oktobrī, 19:48
Kaarteejaa automasiina gadijumaa nav pasam auto riepu mainiitaajam? :D
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi