Aizvērt

Ķirbis ir dienvidnieks – jālutina

2017. gada 1. novembrī, 08:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Ķirbis ir dienvidnieks – jālutina
Vissmagāko ķirbi Latvijā izaudzējusi kurmālniece Gundega Neimane. Šogad tas sver mazāk nekā citugad izaudzētie, tomēr ar 161,5 kg ir ieguvis 1. vietu.
Foto: Gundegas Neimanes arhīvs
Latvijas lielākā ķirbja čempionātā arī šogad uzvarējusi Neimaņu ģimene no Kurmāles pagasta: pērn tai padevies pārsteidzošs rezultāts – 404 kg, bet šogad uzvarētājs svēris 161,5 kg. „Laikam ietekmēja sniegs, kas uzsniga maijā, un pēc tam slapjums,” spriež audzētāja.
Rīgas zooloģiskajā dārzā 12. gadu desmit lielākie ķirbji svērti SIA Maxima Latvija rīkotajā konkursā.

Kurmāles Upeslīču saimniece Gundega Neimane stāsta: „Pagājušogad ap 160 kilogramiem svēra tie vieglākie. Es šogad maijā jau biju izstādījusi laukā, un īstais lielais amerikāņu ķirbis nosala. Pēc tam pārstādīju, tāpēc iznāca īsāks augšanas laiks. Šī nebija īstā lielo ķirbju sēkla, jo ņēmu to no pagājušā gada ogas. Parasti sēklas meklēju internetā, ierakstu – giant pumpkin (angl. gigantiskais ķirbis). Vairākus gadus tās pasūtu no Amerikas par 25 eiro gabalā.” Reiz pastnieks pastā ar zīmogu tā uzsitis pa aploksni, ka sēkla izšķīdusi.

G.Neimane atceras: „Pirms daudziem gadiem skatījos Panorāmu un ieraudzīju, ka lielākais ķirbis izaudzis Skrundā Dainai Badovskai. Vienu gadu milzu ķirbis bija Dagdā, un man radās interese, ko diez cilvēki dara, lai tie izaugtu tik lieli. Mājās ķirbjus esam audzējuši vienmēr: skolas laikā pie mammas, pēc tam savā ģimenē. Sacensība nav galvenais – audzēt ir interesanti. Izlasīju ļoti daudz informācijas, atlika tikai darīt. 2013. gadā ieguvām trešo vietu, pēc tam divus gadus balvu neieguvām, bet pagājušajā gadā pilnīgi negaidīti izauga vissmagākais ķirbis. Toreiz biju šokā – nekad nedomāju, ka var būt 404 kilogramus smags!

Pēc šīs vasaras sapratu, ka ķirbim nepatīk slapjums. Tas ir dienvidnieks, tāpēc jālutina. Tam vajag saulainu un sutīgu laiku. Bija mums arī lielāki, bet diemžēl daudzi sapuva un saplaka, jo no iekšas bija sākuši bojāties. Svēršanos nesagaidīja.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi