Aizvērt

Uzņēmējiem un zemniekiem

2017. gada 6. novembrī, 06:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Uzņēmējiem un zemniekiem
Latvijas Zemnieku federācijas vadītāja Agita Hauka Skrundā atcerējās te pavadītās bērnības vasaras, taču bija ieradusies pastāstīt, ko federācija dara lauksaimnieku labā.
Foto: Aivars Vētrājs
„Kad mums ir, ko teikt, aicinām iedzīvotājus, tagadējos un topošos uzņēmējus, lai viņi ko uzzinātu un gūtu iedvesmu,” tā par informatīvo sanāksmi Skrundas kultūras namā teica novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja Zane Eglīte.
Diemžēl iespēju dzirdēt finanšu institūcijas Altum, Latvijas Zemnieku federācijas (LZF) un Kuldīgas biznesa inkubatora jaunumus izmantoja nedaudzi skrundenieki.


KO PIEDĀVĀ ALTUM

Altum Kurzemes reģiona jaunā vadītāja Ilze Grundmane stāstīja, ka iestāde atbalsta uzņēmējdarbību paaugstināta riska nozarēs, kurās bankas kredītu nedod, arī tikko dzimušas idejas. Viņa minēja jauno programmu – t.s. akcelerācijas fondus inovatīviem iesācējuzņēmumiem: „Pirmie Baltijā atbalstām nestandarta globālas IT idejas.” Altum dod garantijas banku kredītam, ja kredīta nodrošinājuma trūkst.

Lauksaimniekiem tiek piedāvāts kredīts apgrozāmajiem līdzekļiem. Tas varētu būt svarīgi zemniekiem, kuri cietuši plūdos un kuriem nauda vajadzīga sēklas iegādei. Populāri ir zemes iegādes aizdevumi, lai tie, kuri zemi ilgstoši nomājuši, to spētu nopirkt, ja īpašnieks gatavs pārdot. Jaunums Altum zemes fonda izmantotājiem – ja lauksaimnieks vēlas atpirkt atpakaļ fondam pārdoto un pēc tam no tā nomāto zemi, tagad viņam ir pirmpirkuma tiesības.

I.Grundmane minēja arī atbalsta programmas, piemēram, biznesa iesācējiem, mikrokredītus, atbalstu sociālajai uzņēmējdarbībai. „Programma paredzēta, lai tiktu veidotas jaunas darbavietas. Sociālajai uzņēmējdarbībai var saņemt 90% grantu trim gadiem – algām, apgrozāmajiem līdzekļiem, iekārtām, instrumentiem u.c., tikai jāparedz iespēja pelnīt. Uz šo finansējumu var pretendēt SIA un biedrības, bet tām jāmācās par saviem pakalpojumiem prasīt naudu.”

Altum piedāvā arī atbalstu ēku energoefektivitātes uzlabošanai. Pagaidām šī nauda tiek izmantota kūtri. Šajā programmā var iegūt 50% grantu, pārējais jāsameklē iedzīvotājiem pašiem. Te var palīdzēt pašvaldības. Skrundā tiek īstenoti divi ēku siltināšanas projekti.


FEDERĀCIJA AIZSTĀV MAZOS

„Mūsu galvenā misija ir iestāties par mazo zemnieku interesēm,” uzsvēra LZF vadītāja Agita Hauka. Kā lektore viņa Skrundā viesojās pirmoreiz, kaut gan te dzīvojusi agrā bērnībā un pēc tam pavadījusi skaistas vasaras. A.Hauka stāstīja par federācijas darbu, par pasākumiem un to, kādās iestādēs nākas zemnieku tiesības aizstāvēt: „Visur, kur kaut kas tiek lemts, mums jābūt klāt – gan Zemkopības ministrijā, gan Briselē. Tikko tur neesam, mazie zemnieki tiek aizmirsti un izsvītroti, viņu intereses netiek ņemtas vērā. Briselē trīs Baltijas valstu zemnieku federācijas visu darām vienotā frontē – kopā esam pamanāmāki.”

Viņa arī aicināja visus piedalīties konkursā Latvijas lauki gadsimta griežos. Tajā jāiesūta fotogrāfiju salikumi – sens foto ar ainavu, lauku sētu vai zemnieku darbu un mūsdienu foto no tās pašas vietas, kā arī neliels apraksts. Nolikums atrodams LZF mājaslapā.

Par savu darbu stāstīja arī Kuldīgas biznesa inkubators, video rādot jauno uzņēmēju iedvesmas stāstus.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi