Aizvērt

Ar dziesmu par savu valsti

2017. gada 13. novembrī, 08:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Ar dziesmu par savu valsti
„17. novembrī atkal būšu savā mīļajā kultūras namā, tikai nesēdēšu pie klavierēm, bet nākšu uz svinīgo sarīkojumu. 18. novembrī piedalīšos visos pasākumos pilsētā.”
Foto: Aivars Vētrājs
Skrundas Goda pilsonis, vīru ansambļa "Vecie zēni" vadītājs Viesturs Meļķis Latvijas Valsts aizsardzības fonda "Lāčplēsis" Goda zīmi 11. novembrī Rīgas Latviešu biedrībā saņēma ar divējādām jūtām: prieku par darbības novērtējumu un skumjām, ka veco zēnu rindas kļūst retākas.
Kurzemnieks V.Meļķi satika pirms apbalvošanas, kad viņš gāja uz Skrundas kultūras namu, kur katru ceturtdienu Vecajiem zēniem notiek mēģinājums. „Šogad divus dziedātājus esam aizvadījuši mūžībā. Jūlijā aizgāja mūsu bass Edvīns Grundbergs, bet nupat – Voldemārs Balodis, leģionārs, ansamblī dziedājis no pirmās dienas, nodzīvojis 96 gadus.” V.Meļķis atminas: kad 1990. gadā Jānis Blūms ansambli izveidojis, bijuši 12 dziedātāji, visi leģionāri, tagad atlikuši astoņi. Pats tajā ienācis gadus piecus vēlāk, kad darbību lēnām beidzis vīru koris Skrunda. „Koristu pulks krietni saruka, nolēmām vīru kora būšanu atlikt uz vēlāku. Tas laiks nav pienācis vēl šodien,” viņš nosmaida.

Todien V.Meļķis īsti nezināja, ko Rīgā saņems, tomēr jutās tā, ka izrādīts liels gods: „Lāčplēša ordenis ir kara ordenis. Domāju, ka šī Goda zīme vairāk attiecināma uz visu ansambli. Vecie zēni gadiem piedalījušies armijas pasākumos, atsevišķos svētkos. Daudz esam dziedājuši Kara muzejā, Mordangā nacionālo partizānu saietos – zaļā pļavā, ezera malā. Daudz uzstājamies Oskara Kalpaka bataljona piemiņas vietās Lēnās un Airītēs, nemaz nerunājot par Lesteni. 25. novembrī Vecie zēni uz skatuves kāps Pastendē ikgadējā ansambļu salidojumā. Ja mūs aicina, nekad neatsakām.”

Par sevi V.Meļķis uzsver, ka ir laimīgs: „Dzimu pirmajā Latvijas brīvvalstī, pārdzīvoju karu, tad 50 gadus nodzīvoju zem sveša karoga, tagad atkal esmu brīvā Latvijā. Daudziem tas nebija lemts. Par tagadējiem laikiem cilvēki sūdzas. Es tā negribu. Padomju gadi nodarīja lielu skādi – aizmirsies darba tikums. Ar burvju nūjiņu no augšas neko pārvērst nevarēs. Jāpaiet laikam – jānomainās paaudzei, un Latvijā dzīve ies uz augšu. Esmu cerību pārpilns, ka viss nokārtosies, jo jaunā paaudze ir gudra. Tā var svešās zemēs apgūt izglītību un pamācīties strādāt. Mums jārada tādi apstākļi, lai jaunie grib Latvijā atgriezties.”Fonda Lāčplēsis Goda zīme – atzinība iedzīvotājiem, kuri ar savu darbu sekmējuši valsts aizsardzības spējas un izaugsmi. Viesturu Meļķi tai izvirzījis novadnieks, kordiriģents un komponists Edgars Račevskis.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi