Aizvērt

Ugunsnelaime bija kā eksplozija bumbai ar laika degli

2017. gada 13. novembrī, 14:46
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Ugunsnelaime bija kā eksplozija bumbai ar laika degli
Ugunsgrēkā Kuldīgā, Alunāna ielā 4, ēkas otrajā stāvā izdega dzīvoklis un bēniņi 58 kvadrātmetru platībā. Diemžēl paņemot arī dzīvokļa iemītnieka dzīvību.
Foto: Aivars Vētrājs
To, ka nelaime notiks, Kuldīgā, Alunāna ielā 4, ugunsgrēkā cietušās mājas iedzīvotāji esot paredzējuši jau iepriekš. Par to domāt licis izdegušā dzīvokļa iemītnieka un diemžēl nu bojāgājušā vīrieša dzīvesveids.
Pagājušajā sestdienā pēc septiņiem vakarā uz Alunāna ielu izsaukti ugunsdzēsēji glābēji. Divstāvu dzīvojamās mājas vienā galā bēniņos dedzis dzīvoklis, caur jumta spraugām bija redzamas liesmas. Deviņi cilvēki no ēkas evakuējās, bet degošajā dzīvoklī ugunsdzēsēji atrada vienu bojāgājušu cilvēku, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Ugunsgrēks jau pēc pāris stundām tika likvidēts, un nākamajā dienā par to vien liecināja pa ēku klīstošā dūmu smaka, blakus esošā dzīvokļa  pārogļojušās durvis, sodrēju noklātā bēniņtelpa un divu apakšējo dzīvokļu ūdens nodarītie postījumi.


ATTEICĀS IET UZ PANSIONĀTU

Kaimiņiene Larisa Žerebcova stāsta, ka aptuveni pusgadu pieskatījusi gados veco vīrieti un jau paredzējusi, ka kādā no draugu ciemošanās un kopējo iedzeršanu reizēm galarezultāts var būt arī tāds, kā pagājušajā sestdienā piedzīvotais: „Viņam bija otrās grupas invaliditāte, bez citu palīdzības gandrīz nemaz nevarēja pārvietoties, jo bija kustību traucējumi. Radi viņam ir, bet tie par viņu neinteresējās un nerūpējās. Es labprātīgi gāju pieskatīt, palīdzēt, ja ko vajadzēja. Iepriekš viņš šeit dzīvoja kopā ar sievieti, kura pirms pusgada nomira. Dzīvoklis tagad pieder tās sievietes dēlam, kurš šobrīd dzīvo ārzemēs. Viņš bija pirms vairākiem mēnešiem atbraucis. Tās sievietes dēls varēja viņu izlikt uz ielas, bet tā nedarīja, centās nokārtot vietu pansionātā. To izdarīt neizdevās. Atbrauca, apsekoja te visu, bet vīrs parakstījās, ka neies uz pansionātu. Jo tam ir savi mīnusi: ja ir bērni, tad ar viņiem jāsazinās, lai viņu tajā ievietotu. Kaimiņš negribēja bērnus iesaistīt un izlūdzās, lai ļauj viņam palikt šeit dzīvot.”


Tā kā uguns sākusi plosīties sestdienas vakarā, kad vairums kaimiņu bijuši mājās, tie nelaimi savlaicīgi pamanījuši un izsaukuši ugunsdzēsējus glābējus. Uguns liesmas jau pēc pāris stundām izdevies apvaldīt.
Jolantas Hercenbergas foto


TAS JAU BIJA GAIDĀMS

Vīrietis bieži esot lietojis alkoholu. Viņš nereti esot saucis pie sevis policiju, jo pudeles brāļi neesot gribējuši iet prom, kaut arī viņš tiem to lūdzis. Kā pastāsta viena no kaimiņienēm, visticamāk, arī šajā reizē alkohola lietošana bijis viens no ugunsgrēka izcelšanās iemesliem. „Sestdien pie viņa atnāca bērnības draugs ar savu sievu. Ciemiņš jau bija manāmi iedzēris, tādēļ man bija skaidrs, ka atkal būs pasēdēšana. Kad viņi aizgāja, viņš droši vien dzēris bija krāsni kurinājis, jo runā, ka ugunsgrēks varēja izcelties no pagales, kas degoša izkritusi no tās. Es nepamanīju, ka ciemiņi no viņa bija aizgājuši, tādēļ neiegāju paskatīties, vai viss kārtībā,” stāsta L.Žerebcova.

Palīdzēt ugunsgrēkā cietušajam vairs neesot bijis iespējams: „Kad ieraudzīju, ka dūmu mutuļi veļas no viņa istabas, skrēju, rāvu durvis vaļā, bet iekšā netiku, jo uguns visu bija pārņēmis. Arī mans dēls mēģināja, bet neizdevās. Saucām ugunsdzēsējus, pēc tam paši knapi paspējām no sava dzīvokļa ārā tikt, jo kāpņu telpa jau bija ar melniem dūmiem pilna,” stāsta L.Žerebcova.


TIKA CAURI AR IZBAILĒM

Arī mājas pirmajā stāvā dzīvojošā kaimiņiene Aija Palma saka, ka šāds rezultāts bija gaidāms: „Tur bija pritons. Regulāri bija jāuzmanās, lai pa trepēm uz leju uz galvas neuzkrīt kāds dzērājs. Zinājām, ka kādreiz var kāda nelaime notikt. Tā ir kā bumba ar laika degli. Savu dzīvokli esam apdrošinājuši, ko vēl varējām darīt? Ja radi neliek pansionātā cilvēku, kuram tur jābūt, tad tāds var būt iznākums! Mēs nevaram izlikt cilvēku uz ielas tāpēc, ka mums nepatīk, kā viņš dzīvo. Varu izdzenāt tos dzērājus, un tas arī viss. Paldies augšējai kaimiņienei, ka viņa bija mājās, laicīgi pamanīja un izsauca ugunsdzēsējus. Ieraudzījām, ka jumts jau liesmās, likās, ka neko vairs nevarēs saglābt, bet uguns ātri tika apturēta. Tajā satraukumā neko prātīgu no mājas arī nevarēja paspēt iznest, pēc tam stāvi, skaties, kā dzēš un ceri, ka tas izdosies. Mēs tikām cauri ar izbailēm, bet pretējo durvju kaimiņiem viss ar ūdeni saliets.”

Cita dzīvokļa īpašnieks Klāvs Rozevskis, kura telpas atrodas zem izdegušā dzīvokļa, pastāstīja, ka viņi ar sievu un bērniņu bijuši ciemos, kad telefoniski uzzinājuši par ugunsgrēku: „Atbraucām mājās. Mums bija palīgi, tādēļ daļu mēbeļu un citu mantu paspējām iznest, bet dzīvoklis ir pilnībā jāremontē. No iekšpuses tas bija siltināts ar vati, kas, visticamāk, arī ir salieta un būs jāmaina. Un viss cits – griesti, grīdas – arī. Dzīvokli bijām apdrošinājuši, un šobrīd mums ir, kur palikt. Nu traki, ko lai citu saka!” ar izjūtām dalās K.Rozevskis.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi