Aizvērt

Zvērestu atkal dod Lāčplēša dienā

2017. gada 15. novembrī, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Zvērestu atkal dod Lāčplēša dienā
Rātslaukumā zemessargi izdala lāpas, lai dotos gājienā uz Latvijas brīvības cīņās kritušo atceres brīdi Annas kapos.
Foto: Daina Tāfelberga
Par spīti stiprajam lietum Lāčplēša dienā Pilsētas laukumā Kuldīgā daudzi noskatījās Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona parādi un kopā devās gājienā uz Annas kapiem, kur notika Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas brīdis.
Zemessardzes, NATO klātbūtnes Latvijā kaujas grupas un pašvaldības pārstāvji svinīgajā uzrunā norādīja uz seno dienu svarīgumu, jo tagad tas ir brīvības un drošības garants.

Pirms militārās parādes zvērestu nodeva 14 kandidāti, tā kļūstot par pilntiesīgiem zemessargiem. Šāda tradīcija bijusi pirms daudziem gadiem, bet tagad atjaunota, lai jaunajiem tēvijas sargiem atmiņā spilgtāk paliktu publiska zvēresta nodošana tajā dienā, kad 1919. gadā latviešu karavīri izcīnīja uzvaru.

„Šī ir diena, kurā esam dzirdējuši un redzējuši cilvēku apņēmību būt savas zemes sargiem,” teica bataljona kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics. „Būt par zemessargu – tas nozīmē uzņemties ārkārtēju atbildību papildus ģimenei, darbam un citām lietām, ar kurām esam saistīti ikdienā.” No Bībeles mācītājs atgādināja Jēkaba vēstulēs pausto pamācību, cik svarīgi ir noturēties, ja pateikts jāvārds, jo tā ir liela atbildība. Tas ir apliecinājums, ka mūsu tauta ir drosmīga un var sevi aizstāvēt.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi