Aizvērt

Tagad ir laiks sev

2017. gada 22. novembrī, 06:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Tagad ir laiks sev
Bijušais Kabiles pagasta pārvaldnieks Tālivaldis Bergmanis 18. novembra pasākumā svinīgi tika pavadīts pensijā.
Foto: Lāsma Reimane
Par spilgtākajiem brīžiem Kabiles pagasta pārvaldes vadītāja amatā 18. novembra pasākumā saieta namā "Sencis" pastāstīja Tālvaldis Bergmanis, kurš svinīgi pavadīts pensijā.
Tovakar arī atklāta skolotāja, fotogrāfa Eduarda Skabja fotoizstāde Mūžam Latvijas debesīs, un koncertā uzstājās stīgu trio Leggiero: Līva Tomiņa (vijole), Baiba Bergmane (alts), Sarma Gabrēna (čells).

Pagasta vadītāja amatā T.Bergmanis bijis jau kopš 1991. gada: „Es amatā nenokļuvu pēc vēlēšanām, bet toreiz bija tāds moments, ka vienkārši nebija, kas strādā.”

Atmiņā palicis daudz notikumu, piemēram, ar Kabiles pili: „Kad sāku strādāt, kultūras nams atradās pils klētī. Un, kad nāca privatizācija, ēka tika atdota bijušajam īpašniekam. Toreiz viņš gribēja visu kompleksu pārdot pagastam, bet mums tādas naudas nebija. Aizgājām uz pils ēku. Telpas nebija piemērotas – logi izsisti, krāsnis izjauktas. Aizbraucām uz Rundāles pili pie direktora Imanta Lancmaņa, lūdzām, lai atbrauc un paskatās, ko tur varētu darīt, vai ir kas saglabājams. Domājām, ka vērtīgākie ir kamīni, bet izrādījās, ka lielākā vērtība ir griesti Baltajā zālē – tādi vienīgie Latvijā. Sākām sadarboties ar Kultūrkapitāla fondu, lēnām visu restaurējām. Atceros, kad bija jāsāk restaurēt kāpnes parka pusē, neviens Kuldīgā un apkārtnē to neuzņēmās, jo tas bija sarežģīti. Katru piektdienu braucu uz Turaidu pēc diviem kungiem – tēva un dēla, kas kāpnes profesionāli atjaunoja. Tas bija interesants laiks.” T.Bergmanis atzina, ka pilnīgi atjaunot pili nav izdevies, jo to atņēmuši Valsts nekustamie īpašumi.

„Cik ilgi tad pa svešām mājām ņemsimies? Uzrakstījām projektu un atjaunojām saieta namu. Tad tapa dienesta viesnīca un bērnu rotaļu grupa. Pēdējais, ko izdarījām, – sakārtojām ēku, kurā atrodas sociālā māja. Tie, kuri tur dzīvo, ir apmierināti.”

T.Bergmanis atzina, ka atpūsties vēl netaisās: „Ko tur daudz atpūsties! Neesmu tā radis. Ir daudz darbiņu sev, kas nemitīgi atlikti. Man ļoti patīk ņemties ar tehniku, tāpēc pirmais, ko gribu darīt, ir atjaunot savu veco javiņu. Iesākts ir, bet līdz galam nav izdarīts, jo nekad īsti nebija laika.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi