Aizvērt

Neskaitot soļus, lepni nes novada vārdu

2017. gada 22. novembrī, 08:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Neskaitot soļus, lepni nes novada vārdu
Alsungas Goda novadnieces titula saņēmēju, ilggadējo "Suitu sievu" dziedātāju un vadītāju Ilgu Leimani sveic skolas direktore Lija Baumane.
Foto: Jolanta Hercenberga
Alsungas novada pašvaldība Latvijas proklamēšanas gadadienā teica paldies saviem iedzīvotājiem.
„Esmu bezgala laimīga, ka varu dzīvot šeit un būt suitene,” saka Goda novadnieces titula saņēmēja, kultūras darbiniece, Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece Ilga Leimane. Viņa 50 gadus dzied ansamblī Suitu sievas, 28 gadus ir vadītāja, ceturto gadu vada arī folkloras kopu Suitu vīri. „Ja es, kurai tuvojas jau 80, esmu kādam vajadzīga, tad saprotu, ka jāturpina strādāt vēl mazlietiņ vairāk, lai kāds cits gribētu manis iesākto turpināt. Un, ja jau mūs aicina uzstāties, tad esam vajadzīgi. Piedalāmies Latvijas simtgades projektā Kurzemes gredzens. Vakar uzstājāmies koncertzālē Lielais dzintars, svētdien iedziedāsim hokeja maču, otrdien būs koncerts Jelgavā, ceturtdien Rēzeknē, piektdien Cēsīs... Tas nebūt nav viegli, bet tas ir kā dvēseles eliksīrs. Es pati nekad neesmu skaitījusi soļus, un arī neviens no tiem, ar kuriem kopā uzstājamies, nav jālūdzas.”

Goda rakstu saņēma pasaules čempione šosejas riteņbraukšanā Emīlija Sonka. Par suitu kultūras popularizēšanu goda raksts pasniegts Suitu dūdenieku vadītājam, vēl nesen arī Kurzemnieka žurnālistam Jurim Lipsnim. „Nav grūti nest sava novada vārdu pasaulē, ja ir, ko nest. Alsungai atšķirībā no daudziem lielākiem un turīgākiem, bet bezpersoniskiem novadiem, ir vārds,” teica J.Lipsnis. Atzinības raksts pasniegts keramiķei Vijai Biksei, mediķei Mārītei Freidenfeldei, senioru biedrības Ziedupīte vadītājai Dzidrai Petrovičai, deju kopai Kalmes un biedrībai Suitu amatnieki. Pateicība izteikta uzņēmējai Irēnai Hartmanei, jaunsargu vadītājam Viesturam Zviedrim, trenerim Sergejam Ahmaduļinam, suitu kultūrtelpas dokumentētājam Dzintaram Lejam, basketbolistam Kristapam Porziņģim un bijušajam pašvaldības vadītājam Aivaram Sokolovskim. Ar pateicības rakstu godināti arī mazo projektu konkursa Mēs – Alsungai 2017 dalībnieki.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi