Aizvērt

Iegūst atbalstu jaunajiem žurnālistiem

2017. gada 24. novembrī, 06:00
Raksta autors: Jana Sūruma
Iegūst atbalstu jaunajiem žurnālistiem
Lāsma Reimane ir viena no divām jaunajām žurnālistēm, kuras atbalstītas Latvijas konkursā "Atbalsts jaunajiem mediju satura veidotājiem". "Kurzemniekā" viņas veidotās lappuses par viedierīcēm varēs lasīt līdz pat februārim.
Foto: Aivars Vētrājs
Laikraksta "Kurzemnieks" žurnālistes, Rīgas Stradiņa universitātes multimediju komunikācijas absolventes Lāsmas Reimanes projekts – tematiskās lappuses "Jaunieši un modernās tehnoloģijas. Plusi un mīnusi" – akceptēts konkursā "Atbalsts jaunajiem mediju satura veidotājiem".
To rīko Rīgas Ekonomikas augstskolas Mediju studiju centrs un Kultūras ministrija. Otra uzvarētāja ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas maģistra programmas Reģionālie mediji un komunikācija studente Baiba Baltace-Saukāne, kas savu ideju īsteno kopā ar Latvijas Radio Latgales multimediju studiju.

Projektu konkurss rīkots, lai stiprinātu sadarbību starp izglītības iestādēm, kas sagatavo žurnālistus, un medijiem, kuros absolventi vēlētos strādāt. „Mūs pārsteidza tas, ka vairākas ieceres plānotas sadarbībā tieši ar reģionālajiem medijiem. Ņemot vērā šo mediju sarežģīto situāciju, jauno žurnālistu ieceres doties tieši tur liecina, ka ar nelielu atbalstu neatkarīgus medijus var stiprināt. Kultūras ministrijas finansiālais atbalsts ir pozitīvs signāls gan medijiem, gan akadēmiskajai videi, kura žurnālistus sagatavo,” uzsver Mediju studiju centra vadītāja Sabīne Sīle-Eglīte.

Laikrakstā Kurzemnieks Lāsma jau bija praksē studiju laikā, bet kopš jūlija te strādā pastāvīgi. Šajā projektā jaunās žurnālistes mentore ir galvenā redaktore Daiga Bitiniece.

Divas tematiskās lappuses jau publicētas, un līdz februārim Lāsma turpinās pētīt jauniešu ieradumus lietot mūsdienu tehnikas sasniegumus (viedtālruni, datoru, planšeti, internetu, sociālos tīklus, spēles), to ietekmi un atkarību no ierīcēm, kā arī lietderīgu tehnoloģiju izmantošanu izglītībā. Lāsma saka: „Šī tēma interesē mani pašu, tā sasaucas ar studiju laiku. Ceru ar to piesaistīt jauniešu auditoriju un parādīt, ka tehnoloģijas – tas nav tikai labi vai slikti. Jāatrod vidusceļš.”

Lāsma ne tikai intervē dažāda vecuma viedierīču lietotājus, bet arī meklē jau paveiktus pētījumus, lai par tiem pastāstītu Kurzemnieka lasītājiem. „Laikraksta mājaslapa un avīze ir piemērots veids, kā informāciju nodot diezgan lielai auditorijai. Avīzes tirāža ir vidēji 3900, mājaslapai mēnesī ir vidēji 50 000 skatījumu, Kurzemnieka kontā feisbukā ir ap 4000 sekotāju,” stāsta Lāsma. Viņa Kurzemniekam izveidojusi kontu arī sociālajā tīklā Instagram.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi