Aizvērt

Velotūristiem ērtākais viesu nams

2017. gada 27. novembrī, 08:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Velotūristiem ērtākais viesu nams
„Velotūristi mūs parasti izvēlas vietas dēļ. Atrodamies Mārtiņsalā, blakus ir Ventas rumba, tilts un netālu vecpilsēta, kur var aizbraukt ar riteni vai aiziet kājām,” saka tūrisma mītnes "Ventas rumba" īpašnieks Guntis Freimanis, kurš Kurzemes pasākumā "Lielais Jēkabs" apbalvots vienā nominācijā.
Foto: Aivars Vētrājs
Pasākumā "Lielais Jēkabs 2017", kas ir Kurzemes Gada balva tūrismā, pagājušonedēļ Talsos par velosipēdistiem draudzīgāko naktsmītni atzīts Kuldīgas viesu nams "Ventas rumba" Mārtiņsalā.
Tā īpašnieks Guntis Freimanis stāsta, ka tūrisma mītne, kas darbojas jau kopš 1995. gada, šādam apbalvojumam izvirzīta pirmo reizi. Viesus G.Freimanis uzņem kopā ar meitu Daci Freimani, sezonas laikā vēl esot darbiniece, kura uzkopj telpas un apkārtni. Pamatā šeit apmetas veloceļotāji no Vācijas un Nīderlandes, kuriem patīkot arī tas, ka tik tuvu pilsētai var nakšņot arī teltī. Divriteņus var novietot garāžā un apkopt, ja rodas vajadzība. „Pats esmu daudz ceļojis, man patīk ūdens tūrisms,” stāsta G.Freimanis. „Mans tēvs uz šo māju pie rumbas atnāca dzīvot, kad man bija pieci gadi. Tā šeit izaugu un, mainoties iekārtām, izmantoju ģeogrāfisko stāvokli – tūrismu izveidoju par maizes darbu. Ir patīkami, ja par to saņem atzinību.”

Šai nominācijai bija pieteikts arī viesu nams Elzas māja Putnudārzā un vēl deviņi Kurzemes tūrisma objekti.

Gada lielākajā tūrisma pasākumā Talsu tautas namā pasniegtas balvas vēl piecās nominācijās. No Kuldīgas novada pretendentu vidū bija kuļmašīna Imanta, kas reizi gadā apskatāma Jautrajā mašīntalkā pie Padures klēts, Kuldīgas Dzīvais muzejs Jelgavas ielā 1, Riežupes smilšu alas, restorāns Goldingen Room, konditoreja Šarlote, Pilsētas estrādes parks, peoniju dārzs Ziedoņi Pelčos un dendrārijs Sauleskalni Kurmālē.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi