Aizvērt

Snēpelnieki negrib, ka izlemj viņu vietā

2017. gada 27. novembrī, 04:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Snēpelnieki negrib, ka izlemj viņu vietā
Arī uzņēmējs Jurģis Bružāns Snēpeles iedzīvotāju sapulcē atzina, ka kritēriji pagasta vadītāja amatam cilvēkus ir maldinājuši – arī viņš sapratis, ka nav nozīmes konkursā pieteikties, jo bija prasīta augstākā izglītība.
Foto: Aivars Vētrājs
Pēc Snēpeles iedzīvotāju sapulces, kurā dalībnieku bija vismaz tikpat, cik te tik populārajās amatierteātra izrādēs, Kuldīgas novada domes priekšsēde Inga Bērziņa apsolīja janvārī pagasta pārvaldes vadītāja amatam rīkot jaunu konkursu.
Turklāt kandidāti, kuri būs izturējuši sākotnējo atlasi, varēs tikties ar iedzīvotājiem, lai viņi var paust arī savu viedokli, sacīja I.Bērziņa, uzsverot, ka tāda precedenta vēl neesot bijis. Atkārtotajam konkursam atlases kritēriji tikšot mīkstināti.

Sapulcē vairākkārt izskanēja tas, ka snēpelnieki iebilst ne tik daudz pret pārvaldes vadītāju Edgaru Reimani, kurš iecelts uz laiku, kā pret veidu, kā pašvaldība to izdarījusi. Tas atzīts par negodīgu pret citiem, pašvaldība tika aicināta kļūdu atzīt un to labot ar jaunu konkursu. Pašlaik pagasta sabiedrība esot sašķelta divās frontēs.


TRĪS MĒNEŠOS NEKO NEVAR PARĀDĪT

Kad E.Reimanis pastāstīja par iecerēto, cilvēki vaicāja, vai viņš gatavojas šajā amatā palikt. Atbilde: „Palikšu!” Vairāki no zāles teica, ka arī viņi būtu konkursam pieteikušies, bet atturējis tas, ka nav augstākās izglītības tāpat kā E.Reimanim. I.Bērziņa atzina, ka kritēriji noteikti par augstu: „Prasībām pilnībā neatbilda neviens, arī cilvēki, kuri iecelti Kabilē un Pelčos, bet komisija nolēma dot viņiem trīs mēnešus sevi pierādīt un tad virzīt kandidatūras apstiprināšanu domē.” Pēc snēpelnieku vēstules komisija visas prasības izvērtējusi vēlreiz, un iznākums bijis tāds pats, bet secināts, ka prasības bijušas par augstu.

Kā izvēlēta E.Reimaņa kandidatūra? Komisijas locekle Agnese Buka skaidroja, ka viņš parādījis labas komunikācijas prasmes, viņam bijis labs stratēģiskais redzējums, kā pagastam attīstīsies, taču viņa balsojusi nevis par konkrēto kandidātu, bet par atkārtotu konkursu. „Tomēr, kamēr domājam par atkārtotu konkursu, kādam pagasts jāvada. Tieši tāpēc šie cilvēki iecelti uz trim mēnešiem.” I.Bērziņa uzsvēra, ka iedzīvotāju parakstītās vēstules pašvaldībai – gan pret, gan par E.Reimani – nav būtiskākais, vai palikt amatā vai ne. Noteicošais būtu – cik labi viņš pildīs pienākumus un vai cilvēki būs apmierināti. Iedzīvotāji iebilda, ka trīs mēnešos neko lielu pagasta labā paveikt nevar, turklāt ir ziema un pa vidu svētki.


SNĒPELE PAMODUSIES

Raivis Jasinskis arī parakstījis vēstuli domei, jo notikušajā saredz netaisnību: „Man nav nekas pret Edgaru, bet man nepatīk, ka neņem vērā cilvēku viedokli. Ja kļūda tiek atzīta, to var labot. Ja atkārtotajā konkursā augstākā izglītība netiek prasīta, tad Edgaram ir tikpat lielas iespējas ieņemt šo amatu, cik pārējiem, bet nebūtu tās šaubu ēnas, kas uz viņu tagad krīt.” 

Gunārs Slavinskis: „Tagad iebilstam. Bet, kad kaut kas sāk notikt, paši esam neaktīvi, taču ļoti aktīvi protestējam pēc tam, kad jau noticis. Arī man bija iespēja iesaistīties agrāk. Vienu gan gribu domei teikt: kļūda ir notikusi, un to vajag labot. Pozitīvais – Snēpele ir pamodusies.”

Vairāki sapulces dalībnieki gribot kandidātus uzklausīt, ko viņi domā Snēpelē darīt. „Tad vairs nebūs svarīga izglītība, bet lai atnāk uz izstāsta! Tad varēsiet redzēt, kādas ir pretendentu komunikācijas spējas, ko domā iedzīvotāji. Ticiet – visi, kas esam šeit, atnāksim atkal! Piecu cilvēku komisija nevar izteikt snēpelnieku viedokli,” uzskata Mārīte Siatkovska.


BŪT GODĪGIEM PRET SEVI UN CITIEM

To uzsvēra vairāki – nekāda komisija Kuldīgā nevarot noteikt, kuram pagastā jāstrādā, jo tā vietējos nepazīst. Bijusī pārvaldes vadītāja Ināra Paiča atzina, ka iedzīvotāju attieksmē kritēriji šoreiz nav bijuši noteicošie: „ Manuprāt, te nav runas tik daudz par kritērijiem, bet konkrēto cilvēku. Mums jābūt godīgiem pret sevi un citiem un skaidri jāpasaka – lielāko daļu iedzīvotāju Edgars Reimanis neapmierina kā cilvēks. Man pret viņu nav pilnīgi nekādu pretenziju, bet par Reimaņu ģimeni saņēmām daudzas sūdzības, kas bija saistītas ar lopiem un ceļu izbraukāšanu. Tas varbūt ir ļoti netaisnīgi pret Edgaru, bet cilvēku prātā uzvārds tomēr saistās ar ģimeni. Trīs mēnešos neko grandiozu Snēpelē nevar izdarīt, bet var mainīt viedokli pret sevi kā par cilvēku. Jābūt godīgam pret sevi un jāpadomā, kādas līdz šim bijušas attiecības ar pagasta cilvēkiem.”
Komentāri
Gints Zvirbulis
2017. gada 27. novembrī, 11:39
Ja kāds vēlas noskatīties pilnos sapulces video, tas ir šeit: https://www.youtube.com/watch?v=iSK-d--Y7mM
Sisidra
2017. gada 27. novembrī, 06:20
Nu vispār jau Reimanis pats ar traktoru arī braukā kā pagadās nerēķinoties ar citu īpašumiem. Un arī kriminālā pagātne ir. Smiekli, ka pagasta iedzīvotājiem nav iebildumi pret Reimani. Baidās.
Ja pareizi sapratu no raksta tad komisija otreiz arī izvēlējās šito pašu kandidātiņu? Varbūt Kurzemnieks var uzrakstīt kas ir tie komisijas darboņi?
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi