Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:34
+8° C, vēja ātrums 7.7 m/s, D-DR vēja virziens

Rūķu ciematiņš kā Ziemassvētku pasakā

2017. gada 1. decembrī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Rūķu ciematiņš kā Ziemassvētku pasakā
Bērnu un jauniešu centra floristikas pulciņa vadītāja Irita Gulbe izmēģina, kā rūķi jutīsies sniegainajā un izgaismotajā ciematiņā Liepājas ielā.
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas Ziemassvētku rotājumiem šogad pievienojies jaunums – rūķu ciemats, ko desmit ainiņās varēs aplūkot galvenokārt Liepājas ielā.
Idejas autore ir pašvaldības māksliniece Inese Sulojeva. Viņa par šiem darbiem sākusi domāt jau augustā, lai saplānotu budžetu un iepirktu rotājumus. To uzlikšanai un noņemšanai šogad paredzēti 25 000 eiro, bet labošanai, kā arī jauniem rotājumiem Liepājas un Stendes ielā – vēl 10 000 eiro.

Rūķu ciematiņa idejas pamatā esot bērnības atmiņas. I.Sulojeva atceras: „Toreiz dāvanā bija konfekšu tūtas un omītes adītas zeķes, visi viens otram rakstījām apsveikumus. Uz kartītes parasti bija kāda ziemas ainiņa ar rūķiem vai dzīvniekiem. Radās doma radīt tādu pilsētā. Tas ir stāsts par rosīgajiem rūķiem, kuri gatavojas svētkiem, meklē eglīti, pa ceļam ir dažādi notikumi un satikšanās. Stāsta sākums ir Pilsētas laukumā, bet beigas – pie strūklakas Rātslaukumā.”

Ieceri īstenot palīdzējuši Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra floristikas pulciņa bērni ar skolotāju Iritu Gulbi: „Visas desmit ainiņas, ka atradīsies dažāda lieluma lukturos, ir bērnu izdomātas: kā stāstu parādīt ar sniega kupenām, lāstekām, kokiem, dzīvnieciņiem, dāvanām.”

Rūķu mājiņas un lukturus gatavojuši Kuldīgas komunālo pakalpojumu meistari Mihails Sivuhins un Krists Dabra, bet, lai ciematā netrūktu gaismas, vēl pēc darba laika darbojušies elektriķi Māris Vidmanis un Andris Cinis. I.Sulojevas kolēģe pašvaldībā Elīna Iļjina sašuvusi rūķiem mices, dūraiņus un dāvanu maisus.

Ik gadu pilsētas rotai tiek izmantoti jau iegādātie rotājumi, bet kaut kas nopirkts arī klāt, piemēram, jauni rotājumi izlikti Stendes ielā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi