Aizvērt

Lai skaļais prieks nenomāc būtību

2017. gada 8. decembrī, 06:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Lai skaļais prieks nenomāc būtību
„Adventes laiks dots, lai mazliet pieklustu un iedziļinātos, kāpēc mums tieši tāds uzdevums uz zemes dots, kāpēc šajā vietā esam nolikti,” teic Klosteres draudzes priekšnieks Juris Vītols.
Foto: Daina Tāfelberga
Klosteres Sv. Pētera draudzes priekšnieks Juris Vītols atceras, ka viņa ģimenē Turlavā jau kopš bērnības Ziemassvētkiem vienmēr posušies īpaši.
Dedzinot sveces, logi šajā laikā netika aizklāti, kaut gan padomju vara liedza tā pieminēt Kristus atnākšanu. Sētā bijusi stādīta egle, jau pirms 24. decembra tā greznota.

Kā bērns Juris vēl neesot sapratis, kas tās par baznīcas dziesmām, ko dzied pavecā tante, kura pie viņiem dzīvojusi, tomēr tas licies saviļņojoši. Adventes vainaga gan nav bijis, bet arī tagad Juris tam nepievērš lielu uzmanību. „Ja ir, tad skaisti, ja nav, var iztikt, jo pārdomām var nodoties arī bez tā. Savulaik mācītājs Andrejs Rolavs sludināja, ka šim laikam piederīgākas ir četras svecītes mazā eglītē, jo vainags ir mūžības simbols – tas saistās ar mirušo piemiņas dienu nedēļu pirms Adventes. Lūkas evaņģēlija 23. nodaļas 33.– 36. pantā teikts, ka trauksmainais pirmssvētku laiks novirza no Kristus piedzimšanas būtības.
„Tāpēc palieciet nomodā visu laiku, Dievu lūgdami, lai jūs spētu izglābties no visām šīm briesmām, kurām ir jānāk, un lai jūs varētu stāties Cilvēka dēla priekšā,”
tā mēs tiekam aicināti, lai sirdsskaidrība nebūtu apgrūtināta ar laicīgām rūpēm. Bez Dieva ziņas taču ne mats no galvas nevar nokrist! Es aicinātu šo laiku pavadīt svētīgi. Protams, svarīgi arī iepriecināt citus ar kādu dāvaniņu vai labu darbu, bet prātā lai paliek Dieva atziņa un jautājums, kādi stāsimies Viņa priekšā.”

Juris piemin sievas Daigas Vītolas jeb Vidagas dzejoli par piparkūkām, karstvīnu, svecīšu liesmām, spožiem eņģeļiem eglītes zaros un citiem taustāmiem brīnumiem: „Jā, tas viss jau būs kaut kur aiz ielas stūra, lielveikalā. Bet Ziemassvētku gaidīšanas laiks nāk klusumā. Es to saredzu nevis pilsētā, bet lauku mierā, kur var būt ar sevi. Pieļauju, ka kāds labāk jūtas skaļumā, viņam vajag dziesmas, smaržas, piparkūkas. Bet svarīgi, lai tas nenomāc būtību.”
Komentāri
Tagad Ziemsvētki
2017. gada 11. decembrī, 01:11
ir smags pārbaudījuma laiks ikvienam, kas Pestītāju NEGRIB nodot vai atmest.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi