Aizvērt

Lai bērni justos droši

2017. gada 8. decembrī, 08:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Lai bērni justos droši
Kuldīgas policijas iecirkņa nepilngadīgo lietu inspektore Linda Laula kopā ar kolēģi Runci Rūdi jautājumus par drošību uzdod pirmklasniecei Līvai Kudrovskai. Par pareizām atbildēm meitene saņem uzlīmes.
Foto: Lāsma Reimane
„Bērniem, kuri iet skolā, jāzina, kā rīkoties, lai sabiedrībā justos droši,” vakar, tiekoties ar Kuldīgas Centra vidusskolas pirmklasniekiem, sacīja Valsts policijas Kuldīgas iecirkņa nepilngadīgo lietu inspektore Linda Laula.
Supervaronim nepazust – ar tādu kampaņu iecerēts gan vecākus, gan skolotājus mudināt ar bērniem jau kopš mazotnes runāt par viņu drošību un rīcību dažādās situācijās. „Tā speciāli veidota 1. klases skolēniem, lai noskaidrotu atbildes uz pieciem svarīgiem jautājumiem: „Ko darīt, ja esi nokļuvis ķezā? Kāds ir palīdzības tālruņa numurs? Kur ir tavas mājas? Kā sauc tavus vecākus? Kāds ir viņu telefona numurs?” Ja bērni spēj atbildēt, tad saņem supervaroņa apliecību. Un par varoni var kļūt ikviens,” skaidro L.Laula. „Šī sociālā kampaņa ir aktuāla no rudens, pirms tam kolēģi bijuši Skrundā, bet Kuldīgas skolā esam pirmo reizi.”

Katram pirmklasniekam savu supervaroni vajadzēja arī izkrāsot. Bērni bija ļoti ieinteresēti un sacīja, ka nu zinot – svarīgi atcerēties adresi un vecāku telefona numurus. Inspektore gan uzsvēra, ka palīdzības telefons 112 nav domāts jokiem un tam nedrīkst zvanīt bez iemesla. „Bērni bieži saka, ka no policijas baidās, taču policisti domāti tam, lai palīdzētu, tāpēc nevajag ne kautrēties, ne baidīties,” skolēnus iedrošināja L.Laula.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi