Aizvērt

„Avīze ir kopdarbs”

2017. gada 11. decembrī, 02:00
Raksta autors: Jana Sūruma
„Avīze ir kopdarbs”
"Kurzemnieka" redakcijā tiekoties ar atsaucīgiem informācijas sniedzējiem, žurnālisti stāsta par laikraksta tapšanu.
Foto: Lāsma Reimane
Tā, tiekoties ar cilvēkiem, kuri "Kurzemniekam" palīdz ar informāciju, sacīja laikraksta galvenā redaktore Daiga Bitiniece.
Jau piekto gadu redakcijā uz mazu svinīgu brīdi un sarunu tiek aicināti dažādu profesiju un amatu pārstāvji, kuri gada laikā bijuši atsaucīgi, stāstot par gaidāmajiem notikumiem, neatsakot informāciju sniegt arī brīvdienās un citādi sadarbojoties ar žurnālistiem, kuri pat pēc labākās gribas vieni paši nespēj aptvert visu novadu daudzveidīgās norises.

Šoreiz paldies tika teikts Kuldīgas novada muzeja krājuma nodaļas vadītājai Elitai Pūrītei, bērnu un jauniešu centra darbiniecei Agatei Rogai, pašvaldības policijas priekšnieka vietniekam Dzintaram Pakalnam, Kuldīgas aktīvās atpūtas centra darbiniecei Janai Bergmanei, orientēšanās sporta organizatorei Odetai Turkai, uzņēmējam Uģim Martinsenam, Raņķu pagasta pārvaldes vadītājam Ritvaram Stepanovam un Neatliekamās medicīniskās palīdzības statistiķei Dārtai Girgensonei.

„Mums jau no sadarbības ir savstarpējs labums,” atzina J.Bergmane. „Organizējot pasākumus, daļu mērķauditorijas varu sasniegt tieši ar Kurzemnieka starpniecību.” Viņa arī atzinīgi vērtēja laikraksta pienesumu tūrismā, rakstot par ēkām u.c. objektiem, – līdz ar to kuldīdznieki viesiem kļūstot par labiem gidiem.

Savukārt R.Stepanovs secinājis: kad zvana korespondente, viņam liekoties, ka nekas īsti nav, ko stāstīt, tomēr vēlāk izrādoties, ka arī šķietami sīki notikumi ir svarīgi. Bet Dz.Pakalns, raksturodams policista ikdienu, kurā vairāk nākas sastapties ar negācijām un cilvēku kritiku, sacīja: „Vislabākā aizsardzība ir smaids!” Viņš arī atklāja, ka kuldīdzniekiem esot divi bubuļi, ar kuriem parasti baidot: ar Kurzemnieku un Bez tabu. „Bet vispār Kurzemniekā katrs var atrast, ko grib; informācija ir daudzveidīga,” saka Dzintars.

O.Turka gada beigās vienmēr pārskata visus laikraksta numurus un sev par pārsteigumu atrod daudz interesantu rakstu, kurus nav iznācis izlasīt darbu steigā. U.Martinsens, kurš ar savu autoveikalu daudz braukā pa pagastiem, nereti laikrakstam pastāsta gan par sliktajiem ceļiem, gan cilvēkiem, kuriem vajadzīga palīdzība. Un viņu pašu avīzē visvairāk interesējot tieši dzīve laukos. Savukārt E.Pūrīte, kura vienmēr dalās ar muzeja materiāliem, pati ar interesi visvairāk gaidot pielikumu Radošā Kuldīga: „Kad paņemu rokās, uzreiz gribas zināt – kas tad nu šoreiz būs.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi