Aizvērt

Ģimene jutās lepna un stipra

2017. gada 13. decembrī, 04:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Ģimene jutās lepna un stipra
Alsundznieku Zigneru ģimenei – tētim Andrim Jānim, mammai Intai, Jānim, Annijai, Naurim, Kristam, Mikum – tikšanās Rīgas pilī ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un viņa kundzi Ivetu bijis īpaši emocionāls notikums.
Foto: Zigneru ģimenes arhīvs
„Koncerts un egles iedegšana bija ļoti skaists pasākums, kas mums lika justies lepniem un vairoja ģimenes kopības izjūtu,” saka alsundzniece Inta Zignere pēc Rīgas pils apmeklējuma. Kopā ar vēl 19 kuplām Latvijas ģimenēm Zigneri bija uzaicināti pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa.
Intas un Andra Jāņa ģimenē aug pieci bērni: Mikus, Annija, Krists, Nauris un Jānis. Vecākajam dēlam Mikum ir 14, jaunākajai atvasei Jānim – septiņi gadi. Visi mācās Alsungas vidusskolā. Inta veikalā Kristīne ir pārdevēja, Andris strādā mežā, ģimene dzīvo Mežsargos. „Lai arī dzīvojam laukos, lielas saimniecības mums nav: ir mežs, ko kopjam, un piemājas dārziņš,” stāsta Inta. „Esam skrienoša ģimene. Bērni pa dienu ir skolā, pēc tam katrs pa saviem pulciņiem, treniņiem, bet mēs ar vīru strādājam. Visi satiekamies tikai vakarā mājās. Brīvajā laikā mēdzam aizbraukt pie jūras, arī šādā laikā kā tagad. Kad atbrauc ciemiņi, bet reizēm arī tikai paši vien sētā lielajā katlā vārām zupu – tā ir mūsu tradīcija.

Abi ar Andri mācījāmies Alsungas vidusskolā, un pēc skolas mūsu ceļi atkal krustojās. Nav tā, ka apzināti būtu plānojuši ģimeni veidot kuplu. Tā vienkārši iznācis, un mēs par to priecājamies. Nekad par to neesam sūkstījušies vai kaunējušies. Kad bērni bija mazāki, brīžam likās, ka ir arī grūti, bet nu jau visi paaugušies, katrs tiek galā ar saviem pienākumiem.”

Uzaicinājums uz Rīgas pili bijis pārsteigums, jo pērn zinājuši, ka pašvaldība aizsūtījusi aprakstu par viņiem un pieteikusi šim pasākumam, bet paziņots, ka izvēlētas citas ģimenes, un Zigneriem atsūtīta pateicības balviņa. Šogad pastkastītē saņēmuši ielūgumu.

„Tur sajutāmies lepni, ka esam liela ģimene. Tas bija kopīgs piedzīvojums, ko varēsim atcerēties un pārrunāt ar prieku. Visas ģimenes tur bija priecīgas un draudzīgas, pasākums sirsnīgs, to vadīja Lauris Reiniks, par katru ģimeni nolasīja pašvaldības raksturojumu. Kad priekšā izsauca mūs, satraukumā savu raksturojumu pat nedzirdējām. Katrai ģimenei bija eglītē jāiekar kāds rotājums, mēs atstājām sudraba atslēdziņu un kā cienastu arī sklandraušus, par ko bija pārsteigums. Pēc koncerta visi sēdēja pie klātiem galdiņiem, prezidents ar kundzi pie katras ģimenes piegāja parunāt. Jauka, sirsnīga atmosfēra,” stāsta mamma Inta.
Komentāri
Arnid
2017. gada 13. decembrī, 17:07
Baigais malacis Jaņķel!!!Sveicu no sirds!!!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi