Aizvērt

Laiks, kad tikt laukā no kūtiņas

2017. gada 15. decembrī, 00:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Laiks, kad tikt laukā no kūtiņas
„Advente ir skats uz priekšu, nevis atpakaļ. Vakardiena pagājusi, rītdiena mums vēl nav dota. Šodien ir labvēlīgs laiks, lai piedzīvotu dvēseles glābšanu, ko mums dod Kristus,” saka Matīss Upītis.
Foto: Daina Tāfelberga
Pārdomās dalās SIA "MI projekti" valdes priekšsēdis Matīss Upītis.
Katru gadu šajā laikā, pavisam nemanot, visi tiekam aicināti apstāties un esam ieaicināti pārdomās. Gatavojam Adventes vainagu, pamazām iededzam tajā četras sveces, viens otram rūpīgi atgādinot, ka jau nedēļa pagājusi un ka vēl viena svece jāiededz. Gaidām Ziemassvētku vakaru. Mēs uz to ejam, uz to tiecamies. Ziemassvētku vakars daudziem ir arī Kristus dzimšanas svētki. Uz to arī tiecamies. Uz gaismu. Uz cerību. Uz piedošanu. Uz mieru. Uz brīvību.Betlēmes ainiņā kūtī ir dzīvnieki, bet pa vidu telpā – silīte ar tikko dzimušu bērniņu. Ir saprotams – tas ir Jēzus. Tikko piedzimis, tā kā Dievs to solījis. Sekojot līdzi pasaules notikumiem, varam redzēt šīs divas realitātes: skaisto un neglīto. Pasaulē ir tik daudz laba un jauka, bet ir arī daudz nejauka, netīra, ja var tā teikt, smirdīga. Tāpat kā kūtī: dzīvnieki mums vienlīdz dod paēdušu vēderu un apģērbu mugurā, bet tur ir arī daudz netīra, smirdīga, nepatīkama. Vismaz reizi gadā mēs redzam ainu, kā tur tikko piedzimis Jēzus. Un tā gadu no gada tas pats – tāds kā riņķa dancis.

Tomēr ir viens bet! Jēzus kūtiņā nepalika. Viņš tur bija uz īsu brīdi, nāca pazemīgs, lai mūs glābtu. Tas bija pats sākums grandiozajam notikumam: Pestītājs piedzima kā cilvēks, uzauga, paņēma mūsu visu grēkus un mira pie krusta, trešajā dienā augšāmcēlās un šodien ir dzīvs un varens Dievs.

Tiešām miljoniem cilvēku visā pasaulē to zina un ir piedzīvojuši, ko nozīmē Jēzus Kristus – Pestītājs. Arī es to zinu. Pirms 14 gadiem Jēzus piedzima manā kūtiņā un mani no tās izveda patiesā gaismā, cerībā, piedošanā, mierā un brīvībā. Tagad Adventes laiks man asociējas ar Kristus vārdiem no Jāņa evaņģēlija 14. nodaļas: „Jūsu sirdis lai neizbīstas! Ticiet Dievam un ticiet Man! Mana Tēva namā ir daudz mājokļu. Ja tas tā nebūtu, vai Es jums tad būtu teicis: Es noeju jums vietu sataisīt? Un, kad Es būšu nogājis un jums vietu sataisījis, tad Es nākšu atkal un ņemšu jūs pie Sevis, lai tur, kur Es esmu, būtu arī jūs. Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība; neviens netiek pie Tēva kā vien caur Mani.”

Tas ir skats uz priekšu, nevis atpakaļ. Vakardiena ir pagājusi, rītdiena mums vēl nav dota. Šodien ir labvēlīgs laiks, lai piedzīvotu pestīšanu, ko mums dod Kristus. Šodien varam piedzīvot piedošanu. Šodien ir cerība. Šodien pieejams tāds miers, kas ir pāri visai saprašanai. Šodien varam tikt laukā no kūtiņas, jo Bībelē teikts, ka ikviens, kurš piesauc Kristus vārdu, tiks glābts.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi