Aizvērt

Kuldīgas slimnīcu atkal grib apdalīt

2017. gada 15. decembrī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Kuldīgas slimnīcu atkal grib apdalīt
Foto: Lāsma Reimane
„Nedzirdēju nevienu objektīvu pamatojumu, kāpēc Kuldīgas slimnīca atstāta līmeni zemāk un ar mazāku finansējumu nekā citas līdzīgas, izņemot emocijas vai politiskas ambīcijas,” tā pēc 13. decembra tikšanās ar veselības ministri Andu Čakšu teica Kuldīgas novada domes priekšsēde Inga Bērziņa.
PĀRSTEIGUMI NEBEIDZAS

Slimnīcas vadītājs Ivars Eglītis: „Tas atkal bija pārsteigums, kad saņēmām jauno tabulu par Eiropas finansējuma sadali un ieraudzījām, ka otrais līmenis sadalīts divās apakšgrupās, no kurām esam palikuši zemākajā. No pakalpojumu viedokļa mums nekas nemainās, bet finansējums gan: pusotra miljona vietā 770 650 eiro. Pārējām mūsu līmeņa slimnīcām saglabāts vairāk nekā miljons.”

I.Bērziņa: „Mums ministrijai ir jautājums – kāpēc Kuldīgas slimnīca atkal tiek represēta. Vasarā, kad izcīnījām otrā līmeņa statusu, bija četri līmeņi, un uz to pamata tiek piešķirta Eiropas nauda. Jaunais noteikumu projekts otrdien ies uz saskaņošanu Ministru kabinetā. Notikusi pārgrupēšana, kas mums pilnīgi nav saprotama, jo tajā neredzam neko citu kā vien politiskas intereses. Vēl aizvien jūtama Ventspils vēlme pārņemt Kuldīgas slimnīcu. Uz ministres pārmetumiem, ka negribam ar Ventspili sadarboties, atbildēju, ka esam gatavi slēgt sadarbības līgumu, bet uz vienlīdzīgiem noteikumiem, nevis tā, kā grib Ventspils, – veidot kopīgu kapitālsabiedrību, kurā mums vairs nebūs nekādas teikšanas.”


RĀDĪTĀJI – VIENI NO LABĀKAJIEM

„Ministre nāca klajā ar argumentiem, no kuriem neviens nav pamatots,” tā I.Eglītis. Viņš apkopojis visiem pieejamus Nacionālā veselības dienesta datus un salīdzinājis, kā Kuldīgas slimnīcas galvenie darba rādītāji izskatās, salīdzinot ar līdzīgām slimnīcām – Ogri, Jūrmalu, Cēsīm, Dobeli u.c., kuras ierindotas līmeni augstāk. Pēc tiem Kuldīga ir trešā labākā. „Gada beigās būsim otrie. Tas ir viens no augstākajiem rādītājiem!” I.Bērziņa: „Biju Vienotības frakcijā Saeimā, pirmdien jautājumu par Kuldīgas slimnīcu skatīs Vienotības valdē un aktualizēs arī koalīcijā. Savukārt Aizputes novada vadītājs Juris Grasmanis runāja ar Gaidi Bērziņu (Nacionālā apvienība) un saņēma solījumu, ka arī šī partija par to runās savā sēdē un pēc tam koalīcijā.”


SLIMNĪCAI VAJAG:
• operāciju galdu,
• anestēzijas un plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtu,
• endoskopijas, laparoskopisko operāciju iekārtu,
• ultrasonogrāfu,
• u.c.

NAUDAS NEPIETIKS:
• jumta, rehabilitācijas nodaļas baseina, ģērbtuvju un citam remontam;
• nevarēs iegādāties funkcionālas gultas reanimācijā un ķirurģijas nodaļā;
• u.c.
Komentāri
Marita
2017. gada 18. decembrī, 18:09
Kuldigas slimnica ir daudz reiz labāka par Ventspils .tur ir jāmaina sen jau vadība .
Q
2017. gada 17. decembrī, 17:53
To, ka Kuldīgas slimnīca nenoturēs esošo līmeni, bija paredzems, jo ir ari savi kritēriji, kas ir nepieciešami, kā nodrošināto speciālistu skaits diennaktī, ņemot cik katrā disciplīnā ir sava amata ārsti Kuldīgas slimnīcā, nekas spīdošs.
Dok
2017. gada 17. decembrī, 11:32
300 ooo eur & 50% iegutas KS varda, svetais Ivars ir gatavs atkapties!
vietējais II
2017. gada 17. decembrī, 00:27
"Cienījamais" vietējais, kā tieši Kuldīgas reģiona iedzīvotāju medicīnas pakalpojumu kvalitāte tieši ietekmē Bērziņas mafiju, vai esi gatavs pēc palīdzības braukt uz Ventspili?
"Cienījamais" LL, vai gadījumā ja cien. dr. Eglītis pārvietotos ar 1986 gada Audi80, konkrēti jūs justos drošāk un labāk aprūpēts Kuldīgas slimnīcā, vai esat ZZS savtīgo interešu vārdā ziedot Kuldīdznieku dzīvības?
vietējais
2017. gada 16. decembrī, 20:24
Šis samazinājums ļoti sitīs pa kabatu Bēziņas mafijai.
LL
2017. gada 16. decembrī, 18:01
Galvenais, ka Egliša AUDI A8 sanācis!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi