Aizvērt

Snēpeles rūķi iededz eglīti

2017. gada 18. decembrī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Snēpeles rūķi iededz eglīti
Snēpeles galvenais rūķis Jānis Muižarājs cienā mazo rūķi Indriņu un viņas mammu Lauru Kārkliņu.
Foto: Lāsma Reimane
Ar gaišām uguntiņām izgreznotos ratos, skanot Ziemassvētku dziesmām, sarkanām micēm galvā un lukturīšiem rokās pagājušo ceturtdien Snēpelē tradicionālajā gājienā devās rūķi.
Lielus un mazus ceturto gadu šajā pasākumā aicina kultūras nama vadītāja Raimonda Vilmane. Sākumā viņa nolasīja Ziemassvētku vecīša vēstuli Snēpeles rūķiem, kurā bija uzslavas par šogad paveiktajiem labajiem darbiem, laimes vēlējumi, kā arī vēlējums nākamgad darīt mazāk nerātnību. Pēc tam pa tumšo ceļu no kultūras nama uz muižu devās jautrs gājiens. Ja kādam piekusa kājas, viņš varēja sēsties izgaismotajos ratos. Rūķus sagaidīja daudzi centra iedzīvotāji, un eglīte pie muižas iedegās pēc kopīgas dejas.

R.Vilmanei svētkos palīdzēja zaļais Grinčs (Raivis Jasinskis), kurš bija nozadzis eglīti, danču rūķene (Ginta Jasinska) lielais rūķis (Jānis Muižarājs) un viņa rūķene (Anita Ozoliņa), kuri sagādājuši cienastu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi