Aizvērt

Trīs fotostāsti par vērtīgo

2017. gada 20. decembrī, 00:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Trīs fotostāsti par vērtīgo
Bērnu un jauniešu konkursā "Darini kalendāru", kura nolūks ir celt godā kultūras mantojumu, 13 laureātu vidū ir arī trīs Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēknes: Džeina Lauva, Katrīna Spēkaine un Ilva Hofmane.
KĀ ATBILDE IZNĪCĪBAI

Nesenie notikumi Sīrijā, Irākā un citās Tuvo Austrumu valstīs, kad vieni no pasaules izcilākajiem kultūras pieminekļiem masveidā iznīcināti, nevienu nespēja atstāt vienaldzīgu. Kā atbildi uz to UNESCO izveidoja kampaņu #Unite4heritage*, kas veltīta kultūras vērtību aizsardzībai, tā iznīcināšanu nosodot. Kampaņas dalībnieki visā pasaulē dažādā veidā pauž atbalstu mantojuma saglabāšanai, vienojot tā aizstāvjus. Latvijas ieguldījums ir akcija skolēniem Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts. Dalībnieki veidoja fotostāstus, kas atklāj šo vērtību nozīmi visas sabiedrības un ikviena dzīvē, varēja arī piedalīties semināros un darbnīcās. Apbalvošana notika 7. decembrī koka ēku renovācijas centrā Koka Rīga.


IZVĒLAS, KAS SEV SVARĪGS

Tehnikuma meitenes piedalīties konkursā iedrošinājusi latviešu valodas skolotāja Zanda Šlēgelmilha.


Ilvas Hofmanes kolāža Mantojums kā hobijs.

I.Hofmane stāsta par savu ideju: „Bija jāizveido kolāža, kurā redzama kāda sava ķermeņa daļa vai pats un kaut kas no mantojuma. Fotografēšana ir viens no maniem hobijiem, aizraujos jau vairākus gadus. Mūsu ģimenes mantojumā ir fotoaparāts Zenit ET. Vecais zenīts man ir īpašs ne jau vien tāpēc, ka tas ir sens vai tam būtu kāda vērtība naudā, bet tāpēc, ka tas apvīts ar ģimenes locekļu atmiņām un stāstiem. Agrāk ar fotografēšanu aizrāvās mans tētis Raimonds, un interesi iemūžināt mirkļus esmu mantojusi no viņa. Šis objektīvs ir notvēris daudz skaistu mirkļu, un manās rokās tas turpinās tēva aizsākto, tāpēc manā kolāžā galvenais ir fotoaparāts.”


Katrīnas Spēkaines kolāža Mantojuma stāsts. Personiskais.

K.Spēkaine stāsta: „Es fotografēju trīs mūsu 20. gadsimta bufetes. Tās ir gadu gaitā iegūtas, izgatavotas, saglabātas un joprojām izmantotas. Katrai piemīt kaut kas īpašs. Visas tiek lietotas un ir piedzīvojušas īpašus brīžus mūsu ģimenē, visām ir savs vēstījums šodienai. Man tās svarīgas, jo tieši šāds mantojums pieder tikai man un ģimenei. Šīs bufetes ir neatņemama mūsu māju sastāvdaļa. Vislabākais bija tas, ka konkursā katrs varēja meklēt savu pieeju. Noteikums bija tikai tāds, lai attēlā redzama sava ķermeņa daļa.”

13 labākie darbi tiks ievietoti 2018. gada UNESCO veidotajā kalendārā. Katram mēnesim bijis savs mentors, Latvijā pazīstams cilvēks, kurš noslēguma pasākumā stāstījis, kāpēc izvēlējies tieši to fotokolāžu.


Džeinas Lauvas kolāža Pilsētas sirds.

Dž.Lauva savā darbā attēlojusi Kuldīgas ķieģeļu tiltu. Viņa aprakstā teikusi, ka sarkanbrūnais tilts ar laternām, kuru pamatne atlieta zivtiņu formā, ir pilsētas sirds. Kopš 1874. gada tas priecē gan kuldīdzniekus, gan viesus. Turklāt izteiksmīgais apgaismojums ļauj tiltu redzēt arī tumšajā laikā. Tā atspulgi Ventas ūdeņos vilina gan romantiku alkstošus, tikko iemīlējušos pārīšus, gan vientuļus pensionārus, kuri vakara pastaigā izved sunīti.

* Apvienoties mantojuma vārdā
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi