Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:48
+8° C, vēja ātrums 6.7 m/s, D-DR vēja virziens

Atbildīgi par vietu, kurā dzīvojam

2017. gada 20. decembrī, 02:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Atbildīgi par vietu, kurā dzīvojam
Kalna ielas 10. nama iedzīvotāji restaurējuši trīs logu slēģu komplektus. Pateicību par darbu saņem Ilze Štromane.
Foto: Lāsma Reimane
„Mēs katrs esam kā namturis – atbildīgi par vietu, kas mums uzticēta,” tā Kuldīgas novada pašvaldības projektu konkursa "Darīsim paši" noslēgumā teica evaņģēliste Agrita Staško, kura kopā ar domubiedriem turpina atjaunot Rendas baznīcu.
Atbildīga attieksme pret savu sētu, māju, apkārtni un Latviju vienoja visus tos, kuri šogad īstenojuši projektus. Kopā bija iesniegti 70, bet 24 000 eiro piešķirti 42 iecerēm, no kurām gandrīz visas pabeigtas. Daži dalībnieki uzsvēra, ka konkurss ir stimuls ķerties klāt sen iecerētajam, vēl citi bilda, ka nākamgad noteikti darbu turpinās, un projektu katru gadu kļūst vairāk.

Pasākumā uzstājās divi kolektīvi, kuri tā tikuši pie jauniem tērpiem: Kabiles vidējās paaudzes dejotāji un Kurmāles sieviešu ansamblis.

Kuldīdzniece Aija Stengrevica uz skatuves kāpa trīsreiz: divi ir pašas iesniegti projekti, bet vienā viņa pārstāvēja Kalna ielas 20. nama iniciatīvas grupu. Par Raiņa ielā 20 salabotajām kāpnēm uz 2. stāvu un sakopto pagalmu viņa teica: „Šis bija ļoti smags darbs, bet man jāizdara līdz galam. Nākamgad konkursā atkal piedalīšos.” Otrs viņas rosināts projekts ir Virkas ielā 25 – jaunas ārdurvis, nomainīti vairāki logi, uzlikti kustību sensori apgaismojumam. Ilgus gadus tā bijusi kopmītne, kuras iemītnieki nākuši un gājuši, par māju nerūpējoties. „Sperts pirmais solis sakārtošanā,” cerīgi teica Aija.

Parka ielas 22. nama domubiedru grupa bija gatava turpināt iekārtot sporta laukumu, un ar konkursa naudu tas jau tiek darīts divus gadus. Bija plānots vēl viens laukums, bet nekrietnu postītāju dēļ šoreiz ierīkotas novērošanas kameras. Par tādām runāja arī Rumbas pagasta Upesostu kapsētas sakopšanas entuziasti. Tur kopā strādāts jau trešo gadu un daudz izdarīts, bet sliņķi žogu posta, jo negrib iet apkārt pa vārtiem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi