Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:27
+8° C, vēja ātrums 7.7 m/s, D-DR vēja virziens

„Lielākais sapnis – lai Ričards var sēdēt”

2017. gada 20. decembrī, 04:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
„Lielākais sapnis – lai Ričards var sēdēt”
Foto: Evijas Mangužas arhīvs
Lai septiņgadīgais kuldīdznieks Ričards Mangužs Rīgā varētu saņemt rehabilitācijas kursu centrā "Poga", vajadzīgi 2350 eiro. Mamma Evija ļoti cer, ka ar organizācijas "Ziedot.lv" palīdzību tos izdosies savākt. 18. decembrī bija saziedoti 1456 eiro.
Ričards pats nesēž, nestaigā un nerunā. Zēna diagnoze ir bērnu cerebrālā trieka, simptomātiskā epilepsija un spastiskā tetraparēze. Ričards piedzima 41. nedēļā, dzemdības bija ļoti smagas. Piedzimstot mazulis neelpoja 15 minūtes, tāpēc skābekļa bada dēļ zēnam ir nopietni smadzeņu bojājumi.

DZĪVE DIVATĀ

Kurzemnieka redakcijā mamma ieskrien, kad dēlēns aizvests uz Pelču speciālo internātpamatskoluattīstības centru. Tās stundas, ko puisēns pavada tur, Evijai ir vienīgie brīvie brīži.

„Uz Pelčiem dēlu aizvedu pusdeviņos no rīta, pakaļ braucu 15.30. Viņam patīk būt ar bērniem, mācīties un piedalīties aktivitātēs. Esmu apmierināta, šis ir pirmais gads, kad, paliekot skolā, viņam nav jāraud,” stāsta mamma. Viņa gan atzīst, ka pirmdienas rīts bijis grūts – Ričardam bijušas divas lēkmes.

„Audzinu dēlu viena, dzīvojam mājā, ko mums atstājis vectēvs. Kad viņš bija dzīvs, varēja ar Ričardu paspēlēties, bet es pa to laiku skrēju veļu izkārt, malku ienest. Divus gadus vectēva vairs nav. Kamēr dēls skolā, apdaru darbus. Ja ļoti vajag, uz mirklīti atnāk kaimiņiene. Esmu domājusi par iespēju strādāt, bet pagaidām to nevaru, jo nekad nevar paredzēt, kad Ričards saslims.”


ĀRSTS DOD CERĪBU

„Nauda paredzēta rehabilitācijas programmai. Pirmajā konsultācijā dakteris deva cerību, ka bērns varētu pats nostāvēt un nosēdēt, arī staigāt. Ričards ļoti stingri tur muguru, bet problēma ir gūžās, tādēļ viņš kājas liek krusteniski. Mums ir speciāls staigulis, kurā dēlu iesēdinu, nostiprinu kājas. Pērn oktobrī bija operācija pēdiņām, pirms tam viņš uz tām neatbalstījās – lika kājiņas tikai uz pirkstgaliem. Tagad jau liek pareizi un izskatās, ka mans sapnis piepildīsies – bērns vismaz varēs nosēdēt.”

Abiem ar dēlu ļoti patīkot braukt uz jūru, bet līdz šim pludmalē Ričards varējis tikai gulēt. Iespējams, ka pēc rehabilitācijas viņš spēs smiltīs arī sēdēt un spēlēties. „Zēns aug, man kļūst aizvien grūtāk viņu izcilāt. Dakteris deva cerību staru – esmu apņēmības pilna.”


BŪS LIELA BRAUKĀŠANA

Rehabilitācijas centrā Ričardam izstrādāts terapijas plāns. Pirmajā kursā iekļautas astoņas fizioterapijas nodarbības, neirologa un osteopāta konsultācija (kopā 400 eiro). Nākamajā 19 dienu intensīvajā kursā plānotas nodarbības pēc metodes Therasuit 3, astoņas tikšanās ar ergoterapeitu, kā arī neirologa un osteopāta konsultācija, kopā – 67 nodarbības. Izmaksas – 1950 eiro.

„Uz pirmo kursu būs liela braukāšana. Četras pirmdienas uz Rīgu, izdarīsim procedūras, pārnakšņosim, otrdienās atkal būs procedūras, tad brauksim mājās. Otrajā kursā intensīvi strādāsim 19 dienas un pie tā neapstāsimies. Regulāri cenšamies izmantot visas iespējas gan Kuldīgas slimnīcas rehabilitācijas nodaļā, gan Vaivaros. Mājās spēlējamies tā, lai varētu stiept muskuļus. Rīgā dakteris bija izbrīnīts par to, ko ar neatlaidību un mīlestību jau esam izcīnījuši,” teic E.Manguža.

RIČARDAM MANGUŽAM VAR ZIEDOT: www.ziedot.lv/palidziba-ricardammanguzam-2972.
Ziedot.lv neietur komisijas vai starpniecības maksu, no ziedojumiem netiek segti administratīvie izdevumi. Visa nauda nonāk mērķim.
Komentāri
Laima
2017. gada 20. decembrī, 09:35
To the litch - Vai tad rakstā neredzi? "Ziedot.lv neietur komisijas vai starpniecības maksu, no ziedojumiem netiek segti administratīvie izdevumi. Visa nauda nonāk mērķim."
the litch
2017. gada 20. decembrī, 08:32
Vai ir iespējams ziedot "pa taisno" puisēna mammai? Kāpēc vienmēr visur pa vidu ir starpnieki ar administratīvajām izmaksām, reprezentatīvajiem izdevumiem utt utjp?
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi