Aizvērt

Lai ielāpi neaizlido reizē ar putniem

2017. gada 22. decembrī, 02:00
Raksta autors: Dina Poriņa
Lai ielāpi neaizlido reizē ar putniem
Kuldīgas Sv. Annas baznīca kalpo ne vien draudzei, bet arī dažādiem kultūras notikumiem, tāpēc tiek lūgta ikviena cilvēka palīdzība torņa jumta remontam. Zaļās metāla plāksnes daudzviet vairs nespēj turēties pretī lietum un vējam.
Foto: Draudzes arhīvs
„Mums nav tiesību nolaist rokas,” saka Kuldīgas Sv. Annas draudze, kura pēdējos gados daudz darījusi, lai kultūrvēsturisko namu saglabātu, taču nu tā lūdz tagadējo un bijušo kuldīdznieku, kā arī ikviena cita labas gribas cilvēka atbalstu vērienīgam darbam – baznīcas torņa jumta maiņai.
Latviešu luterāņu baznīca 1904. gadā uzcelta par ziedojumiem, ko vairākos desmitos gadu savākuši lielākoties vietējie ļaudis.

Draudzes aicinājumā, ko parakstījuši mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics un draudzes priekšnieks Aigars Ostrovskis, teikts: „Mūsu baznīca var lepoties ar to, ka tā nav pārtraukusi darbību ne 2. pasaules kara, ne padomju okupācijas laikā. Tā vienmēr bijusi arī augstu kultūras vērtību nesēja, īpaši kara gados uzturot gara spēku ar piesātinātu mūzikas dzīvi. Pateicoties mācītāja Oskara Sakārņa idejai, sarīkots garīgās kantātes konkurss, un Lūcijas Garūtas darbs Dievs, Tava zeme deg! nu ieņem paliekošu vietu Latvijas mūzikas vēsturē. Arī tagad cenšamies šo tradīciju saglabāt, dodot iespēju uzstāties gan slaveniem māksliniekiem, gan skolēniem ar svētku koncertiem. Pilsētas svētkos allaž rīkojam paši savu koncertprogrammu, dievnamā un dārzā gaidot ikvienu. Dodam spēles vietu Kuldīgas jaunajam festivālam Teātris ir visur. Lepojamies arī ar to, ka mūsu baznīcu ar tās sakopto apkārtni laulību ceremonijai gadā izvēlas ap pussimt pāru pat no Rīgas, Jēkabpils u.c. vietām.

Pēdējos gados liels ieguldījums ir draudzes realizētie projekti ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Valsts kultūrkapitāla fonda, Rietumu bankas, programmas LEADER un novada domes atbalstu, kā arī par pašu savāktajiem ziedojumiem. Baznīcā ieklāta jauna grīda, restaurēti visi dienvidu fasādes logi un nu arī daļa ziemeļu fasādē. Tornī nomainītas bojātās koka konstrukcijas.

Bet jau divus gadus baznīcas zaļais jumts ir ielāpu noklāts, un tuvojas laiks, kad šie ielāpi var pievienoties putniem, atsedzot vietu lietus straumēm uz nesen nomainītajām koka konstrukcijām tornī. Visiem zināms, ka mājas remonts taču jāsāk ar jumtu, bet, lai atrastu summu, kāda vajadzīga baznīcas jumta maiņai un vispirms projekta izstrādei, var paiet tik ilgs laiks, ka pēc tam vairs nebūs, kam to uzlikt.

Paveiktie darbi ir kā ceļš kalnup, kurā soli pa solītim esam gājuši uz mērķi – saglabāt mūsu senču mantojumu, jo mums nav tiesību nolaist rokas un apstāties. Tāpēc lūdzam ikviena cilvēka atbalstu un ceram, ka mūs sadzirdēs.”


Kuldīgas Sv. Annas evaņģēliski luteriskā draudze
Reģistrācijas Nr. 90000100015
Dzirnavu iela 12, Kuldīga,
Kuldīgas nov., LV-3301
Konta Nr. LV48HABA0551044183720
Komentāri
Abroze
2017. gada 25. decembrī, 18:40
Kāda summa ir jāsaziedo? Rakstā tā arī nav pateikts..
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi