Aizvērt

Mīlestības priekšā

2017. gada 22. decembrī, 05:00
Mīlestības priekšā
Kuldīdzniece Liene Blūma: „Lai mums ir gudrība atcerēties un otram novēlēt: „Gods Dievam augstībā, miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts!” Neaizmirstot vēlējuma pirmo daļu – godu un slavu Tam, kurš piedzima, lai nomirtu un augšāmceltos.”
Foto: Lienes Blūmas arhīvs
Pārdomās dalās Kuldīgas novada muzeja speciāliste Liene Blūma.
„Šodiena ir strauja. Mūs nemitīgi ietekmē mūsu pašu, apstākļu un sabiedrības uzlikti termiņi darāmajam. Jāpaspēj tik daudz, bet laika nepārtraukti atliek mazāk un mazāk. Īpaši decembrī, kad divkārt tiek pārbaudīta mūsu spēja būt daudzfunkcionālām būtnēm, kas diennaktī var radīt vairāk stundu, lai visu paveiktu. Mums ir pienākumi, taču reizēm pārsteidzoši izrādās: mazāk ir vairāk.

Adventes laiks ir svarīgs, lai mēs mācītos to mazāk. Lai apstātos, norimtu, ieklausītos – tuvākajā, sevī un Dievā. Mīlestība ir darbības vārds, bet nav iespējams darboties, ja prioritātes sašķobītas pašos pamatos. Ja esam iztukšoti un nevaram otram neko iedot.

Ar Dievu ir citādi – Viņa darbīgajai mīlestībai nav robežu. Dievs redz mūsu nespēku, nespēju visu paveikt laikā, mūsu nepareizību tik daudzos līmeņos, tāpēc sūta Kristu. Viņš ir tālredzīgs un gatavs ziedoties, lai mēs kļūtu par tiem, par kuriem esam iecerēti būt. Tautas dzejnieks Imants Ziedonis teicis: „Tad apstājās laiks, un tā bija mīlestība, jo tikai mīlestības priekšā tas apstājas.” Tieši tāds ir arī Kristus brīnumainās piedzimšanas stāsts. Tas ir stāsts par mīlestību, kuras priekšā apstājas laiks, mainās tā ritējums un nozīmība arī mūsu acīs. Šī īpašā piedzimšana mudina dziļāk un citādāk uzlūkot situācijas, kurās esam. Sapratne par mums dāvāto žēlastību tik tiešām izaicina uz pilnīgāku un darbīgāku mīlestību pret otru.

Ziemassvētku ainas ir pilnas gaismas, siltuma un mīļuma. Tas svarīgi, jo visam ir sākuma punkts, bet, lai arī kā mums patiktu globālais apdāvināšanās laiks, Kristus esamības dziļākā jēga parādās krustā sišanā Lieldienās. Šīs saiknes saredzēšana parāda plašāku ainu un ļauj pilnīgāk novērtēt patieso Dieva dāvanu.

Šodiena pieprasa skriet, darīt, vienmēr būt pirmajam. Taču, to apzinoties, var apklusināt pasaules kliedzienus, kas mūs mudina savus resursus tērēt bieži vien gluži nejēdzīgās darbībās. Laikā, kad lielveikalu rindas gluži kā darāmo lietu saraksts šķiet teju bezgalīgas. Laikā, kad esam tendēti tik vajadzīgo klusumu pārvērst troksnī, bet tad, kad vajadzētu gavilēt, – gaužamies. Laikā, kas dažādu apstākļu ietekmē daudziem nav viegls.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi