Aizvērt

Betlēmes gaismu iedegs lukturī

2017. gada 22. decembrī, 03:00
Raksta autors: Dina Poriņa
Betlēmes gaismu iedegs lukturī
Šajos Ziemassvētkos Kuldīgas kristīgie skauti Sv. Annas baznīcas dārzā uzbūvējuši 10 m augstu torni, kura galā lukturī ievietos no Betlēmes atvesto liesmu.
Foto: Lāsma Reimane
Visas Ziemassvētku dienas Sv. Annas baznīcas dārzā īpaša torņa galā degs liesmiņa, kas aizdegta Kristus dzimšanas pilsētā Betlēmē.
Pēc Austrijas skautu ierosmes daudzus gadus tā no Izraēlas tiek atvesta uz Eiropu. Mūsu virzienā no Austrijas caur Poliju un Lietuvu tā nonāk līdz Dobelei, no kurienes ik gadu to atved Kuldīgas 58. kristīgo skautu vienība. Taču šoreiz draudzes dārzā viņi bez nevienas naglas sameistarojuši 10 metru augstu torni, kurā Betlēmes gaisma kopš vakardienas iedegta lukturī. Ideja dzimusi jau vasarā – Latvijas skautu un gaidu kustības 100. jubilejas nometnē Madonā. Kā skaidro skautu vadītājs Jānis Bubinduss, lukturis simbolizē zvaigzni, kas ganiem un arī trim Austrumu gudrajiem rādīja ceļu, liecinot par Dieva dēla piedzimšanu Betlēmes kūtiņā. Savukārt svētdienas skolas bērni sagatavojuši burciņas ar svecītēm, kam būtu jādeg divas diennaktis, un sestdien skauti tās aiznesīs 17 draudzes vecākajiem cilvēkiem, kuri paši uz dievnamu atnākt nevar.

Arī šogad ikviens savu sveci ar Betlēmes gaismu var aizdegt baznīcā un dalīties tālāk.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi