Aizvērt

Ziemassvētkos uzzied krāšņā Lutera roze

2017. gada 27. decembrī, 08:00
Raksta autors: Monta Jakovela
Ziemassvētkos uzzied krāšņā Lutera roze
Foto: Armands Jakovels
Īpašs Ziemassvētku vakars izvērtās Turlavas pagasta Lipaiķu baznīcā. Kad pa tumsas pielieto, krāsainu svecīšu izgaismoto aleju cilvēki bija tikuši līdz baznīcai un jau ieņēma vietas, mācītājs Didzis Skuška laipni aicināja sanākušos iziet no baznīcas. Kad ap simt cilvēku draudzīgi saspiedās dievnama pakājē, baznīcas torņa apaļajā logā spoži iemirdzējās vitrāža.
Sen lolotais draudzes sapnis ir piepildījies – Lipaiķu baznīcā nu krāšņi zied Lutera roze, kas tapa par līdzcilvēku saziedotajiem līdzekļiem. To izveidoja vitrāžists Herberts Erbs. (Kurzemnieks rakstīja, ka šim nolūkam bija vajadzīgi ap 600 eiro. Lutera roze ir izplatīts luterisma simbols. Mārtiņš Luters pirms 500 gadiem Vācijā aizsāka Reformācijas kustību.)

Uz dievkalpojumu bija sanākuši ne vien paši turlavnieki, daudzi bija mērojuši ceļu no citām vietām. Veroties uz pārpildītajiem baznīcas soliem, mācītājs minēja, ka daudzi šovakar atnākuši draugu vai ģimenes pamudināti vai vienkārši kompānijas pēc, piebilstot, ka neviens gan kompānijas pēc neietu uz tādu vietu, kur pats nevēlētos atrasties. Viņš aicināja katru ielūkoties sevī un saprast, ka atnākšanai uz baznīcu, visticamāk, bijis arī iekšējs aicinājums. Vakars Lipaiķu baznīcā bija dziesmu pieliets, un dievkalpojuma noslēgumā mācītājs mudināja cilvēkus kļūt vērīgiem un uzmanīgiem pašiem pret sevi, neizšķīstot kā cukuram tējā, jo tikai tad ir iespējams piedzīvot gaišus un vērtīgus mirkļus.

Dievkalpojums beidzās ar dziesmu Klusa nakts, svēta nakts. Cilvēki ar draudzes sarūpētajām brīnumsvecītēm rokās pulcējās baznīcas priekšpusē pie altāra, kur gaiši mirdzēja Ziemassvētku eglīte, un vienojās dziesmā. Promejot, kad katrs bija notiesājis draudzes gādāto kūkas gabalu, mācītājs ikvienam paspieda roku vai mīļi apskāva un novēlēja gaišus un mierīgus svētkus.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi