Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:23
+8° C, vēja ātrums 7.7 m/s, D-DR vēja virziens

Lai šis gads vēl labāks par iepriekšējo!

2018. gada 3. janvārī, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga, Inta Jansone
Lai šis gads vēl labāks par iepriekšējo!
Ritot pēdējām gada dienām, jautājām vairākiem Skrundas, Alsungas un Kuldīgas novada ļaudīm, kas svarīgs noticis 2017. gadā, kādas ir viņu prognozes nākamajam gadam un kādu tostu gadumijā viņi uzsauc "Kurzemnieka" lasītājiem.
AIZRAKTIES LĪDZ SAVIEM SAPŅIEM

Baiba Eversone, Skrundas novada pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste
„Lai mums katram izdodas saprast, ko vēlamies un kas ir tas, ko mums patiešām vajag! Jo gribēt un vajadzēt ir divas atšķirīgas lietas. Lai mums izdodas!”

2017. gads ir bijis darbīgs un aktīvs. Daudz labu, jauku ļaužu iepazīts. Saprasts, ka ar savām idejām jādalās, jo tad vienmēr atrodas domubiedri, idejai rodas spārni un tā dzīvo.

Gada nogalē izvēlējos dzīvi bez televīzijas, atturoties no atrunām, ka TV ir tikai fona pavadījums. Ziniet, cik daudz brīva laika man ir parādījies? Cik daudz iespēju pavērušas durvis? Ir tik laba sajūta, ka vairs nezinu, kas pasaulē slikts noticis. Jā, var jau būt, ka esmu palaidusi garām kādu Ugunsgrēka Zentas dzīves ķibeli, šaušalīgu zemestrīci, teroraktu, politiskās veļas dienas, bet, eh, izrādās man to nemaz nevajag. Ir vērts atteikties no kāda laika zagļa, lai dzīvotu ar lielāku jaudu!

Nākamais gads solās būt varen darbīgs, tikai atliek ieklausīties sevī. Varbūt tas būs īstais laiks, lai atmestu atrunu, ka viss, kas ar mums notiek un notiks, ir jau zvaigznēs ierakstīts. Varbūt ir vērts atrotīt piedurknes, uzvilkt darba drēbes, paņemt rokās visskaistāko Fiskar lāpstu, to uzspodrināt un aizrakties līdz saviem sapņiem, iecerēm un vēlmēm. Un rokot pieaicināt palīgā draugus, savus tuvos un mīļos.SAŅEMTA IEDZĪVOTĀJU UZTICĪBA

Loreta Robežniece, Skrundas novada domes priekšsēde
„Ziemassvētku laiks mūsos ir atvēris labestību, miera un ģimenes izjūtu. Jaunais gads liek uzdzirkstīt daudzām neskaitāmām domām par to, ko vēlamies piepildīt, lai kļūtu laimīgāki. Novēlu katru nākamā gada dienu kaut nedaudz saglabāt sevī Ziemassvētku sajūtu gammu, lai dzīves steigā dzirksteļojot neaizbaidām lielās un mazās ikdienas laimītes!”

Šogad svarīgākais notikums mūsu ģimenē ir mazdēliņa piedzimšana. Manā sabiedriskajā un darba dzīvē gads bijis nozīmīgs ar iedzīvotāju doto uzticību turpināt iesākto darbu. Tas ir novērtējums, kura dēļ lepojos un priecājos būt skrundeniece.BIJA VEIKSMĪGS, BET BŪS IZAICINĀJUMU PILNS

Iveta Erdmane, Vārmes zemnieku saimniecības Ezergaļi saimniece
„Lai jaunais gads piepilda katra sapņus un sirdis ar prieku! Laimīgu un raženu jauno gadu!”

Lielākais prieks arī šajā gadā ir bijusi mana ģimene, bērni un mazbērni. Jo tā ir vārdiem neizsakāma laime, ko dod mazuļi ar savu smaidu, pirmajiem spertajiem solīšiem, ciešajiem apskāvieniem un vārdiem: „Omīt, es tevi ļoti mīlu!”

Biznesā gads ir bijis veiksmīgs, jo graudu raža šogad bija laba, kulšanas apstākļi arī noturējās labi, bet jau tagad redzam, ka nākamais gads būs pārsteigumu un lielu izaicinājumu pilns. Šis rudens mums, lauksaimniekiem, nebija vēlīgs, lielākā daļa ziemāju sējumu ir applūduši, tādēļ pavasarī nāksies pieņemt pārdomātus un izšķirošus lēmumus.TIKŠANĀS AR NORIE ĢIMENI

Marija Steimane jeb Ručs, etnogrāfiskā ansambļa Suitu sievas dalībniece
„Lai nākamajā gadā visi Latvijas simtgadi sagaidītu ar kārtīgu un godīgu darbu! Lai miers būtu Latvijā un pasaulē!”

Šajā vasarā trīs dienas Alsungā, Jūrkalnē un Gudeniekos notika Starptautiskais burdona festivāls, kurā piedalījās viesi, kuriem dziedāšanas veids ir tāds pats kā mums, suitiem, ar saukšanu, ar vilkšanu.

Priecājos, ka šogad man izdevās apmeklēt Likteņdārzu, ko sen jau gribēju. Un trešais lielais notikums ir japāņu meitenes Norie viesošanās manās mājās. Viņa bija atbraukusi ar savu ģimeni – tēvu, māti, vīru un mazo dēliņu. Tā kā viņa ir apprecējusies, tad manās mājās notika mičošana suitu garā. Pazīstamas ar Norie esam jau daudzus gadus, kad viņa bija atbraukusi uz Alsungu, jo interesējās par suitu kultūru, un dzīvoja pie manis. Par mūsu sastapšanos ir uzņemta arī filma. Šogad tikšanās bija ļoti mīļa, mums ir daudz kopīga, ko atcerēties.JĀSPĒJ NOTICĒT SUŅA LAIMEI

Arturs Barons, pulkvežleitnants, Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona komandieris
„Pasakā par trim tēva dēliem pirmais bija gudrs, otrais – stiprs, bet viņi mērķus nesasniedza. Trešajam dēlam Antiņam nebija vecāko brāļu spēju, taču viņš varēja sasniegt daudz ko ar savu sirdi. Tas rāda, ka mēs ikviens varam sasniegt visaugstākos mērķus, ja darām darbu no sirds. Bet ir daži priekšnosacījumi: laba veselība, miers un veiksme. Tos lai visiem nes nākamais gads! Pārējo lai katrs sasniedz saviem spēkiem!”

Lai arī pasaulē notiek dažādi nepatīkami atgadījumi, mums Latvijā šis gads pagājis mierīgi. Tā ir lielākā dāvana, ko mums Dievs šogad devis. Pašam gads ir saistīts ar notikumiem, kas mani pārcēluši no Rīgas uz Kurzemi, lai varētu pildīt savus tagadējos pienākumus.

Nākamajā – Suņa – gadā ir jāspēj noticēt suņa laimei kā aklai kaula atrašanai, un lai mums izdotos paveikt lielas lietas. Galvenais ir negaidīt, ka kāds mūsu vietā atnāks un izdarīs, bet izvirzīt mērķi un censties to sasniegt. Ja mēs saņemsimies, varēsim un daudz ko labu sadarīsim.NĀKAMIE PIECI SOLĀS BŪT AKTĪVI

Edijs Ošs, SIA Palleteries īpašnieks
„Lai jaunais gads atnes ticību tam, ko visvairāk vēlaties, un lai ir spēks un drosme šo vēlmi piepildīt!”

Pagājušais gads biznesā bija nozīmīgs periods, jo ir noslēdzies ražošanas procesa piecu gadu periods. Tas bijis veiksmīgs, un tādēļ šajā gadā tika sperts nākamais solis, ieguldot investīcijas un paplašinot ražošanu. Negribot ir sanācis tā, ka bizness ir ieplānojies piecgadēs, un šajā gadā noslēdzās vecās kredītsaistības, tapa plāns nākamajiem pieciem gadiem, kas solās būt aktīvi.

Privātajā dzīvē šogad iepriecināja panākumi autosportā. Ziemeļeiropā rallijkrosā iegūta otrā vieta un Latvijas čempionātā krosā – trešā. Ir prieks gan par sasniegto, gan arī ir izvirzīti mērķi nākotnei, jo man ir, kur tiekties.BĒRNI, CEĻI UN BASEINS

Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēde
„Nebaidieties sapņot! Sapņojiet, ticiet saviem sapņiem, un tad tie piepildīsies! Par sapņiem!”

Nozīmīgs notikums ir peldbaseina atklāšana Kuldīgā, tas bija ilgi gaidīts un labi iekļaujas vecpilsētā. Tas ir tik mājīgs, ka, esot baseinā, dažbrīd pat neticas, ka tas iespējams Kuldīgā. Man šķiet, ka iedzīvotāji to novērtē. Priecājos, ka šogad mums ir izdevies katrā pagastā rekonstruēt kādu ceļa posmu, uzlabot grants segumu, kas ved pie uzņēmējiem un zemnieku saimniecībām. Mums ir ļoti daudz iedzīvotāju jautājumu saistībā ar ceļiem, tādēļ skaidrs, ka izdarītais vēl nav pietiekami, bet ir labi, ka ceļu sakārtošana sākusies.

Trešā labā lieta – Kuldīgas novadā piedzimuši par aptuveni trīsdesmit bērniņiem vairāk nekā pagājušajā gadā, un Kuldīgas slimnīcā kopumā ir bijušas vairāk nekā 600 dzemdības.

Es ticu, ka nākamais kā Latvijas simtgades gads būs latviešu pašapziņas augšanas gads. Daudz domāsim un runāsim, ko mums nozīmē Latvijas valsts, par mūsu senčiem, kas Latvijas brīvību izcīnījuši, par patriotismu. Daudz kas no darītā būs kā dāvana Latvijai dzimšanas dienā.TIK LABS, CIK LABU SAREDZĒSIM

Daiga Kalniņa, Alsungas novada domes priekšsēde
„Lai 2018. gadā katram izdodas būt laimīgākam, darot labus darbus un priecājoties par to, kas mums ir, nevis bēdājoties par to, kā nav!”

Šajā gadā svarīgākais manā dzīvē bija izšķiršanās par atgriešanos Alsungā un iespējām, kādas pēc tās radās – ievēlēšana par Alsungas novada domes deputāti, pēc tam arī priekšsēdētāju. Svarīga bija satikšanās un darbs kopā ar stipriem cilvēkiem, kādi ir Alsungas novadā, un ar ļoti labu komandu, kāda ir domē.

Nākamais gads mums katram būs tieši tik labs, cik labu to saredzēsim. Cilvēki būs atbildīgāki un sociāli aktīvāki. Alsungā tiks rekonstruēta pils un brauks vēl vairāk tūristu. Ja gribēsim redzēt slikto, tad arī redzēsim, ka nekā laba nav, bet, ja spēsim saredzēt labo, tad labā kļūs arvien vairāk un skats uz dzīvi mums katram kļūs arvien gaišāks.DARA VISU, LAI BŪTU REZULTĀTS

Jānis Šmēdiņš, pludmales volejbolists
„Lai visiem ir veselība, saticība un mīlestība ģimenē! Ja šīs lietas ir, būs arī pārējais.”

Profesionālajā jomā par nozīmīgāko uzskatu izcīnīto sudrabu Eiropas čempionātā, kas notika Latvijā. Bet privātajā dzīvē svarīgi, ka abi bērni – meita Paula un dēls Raivo – apmeklē bērnudārzu. Šobrīd gatavojos jaunajai sezonai un treniņus aizvadu divreiz dienā. Jau 3. janvārī kopā ar Aleksandru (Samoilovu – aut.) dosimies uz Nīderlandi, kur startēsim četrzvaigžņu turnīrā telpās. Pēc tam gaidāms starts līdzīgā turnīrā netālu no Prāgas, tad būs mēnesis treniņnometnē Ēģiptē, februāra beigās dalība pieczvaigžņu turnīrā ASV, bet martā – Dohā. Kāds būs jaunais gads? To jau sezona parādīs. Taču daudz strādājam, darām visu, lai būtu rezultāts.


SĀKSIES CEĻŠ UZ MŪSDIENĪGU IZGLĪTĪBU

Indra Iveta Gaile, Kuldīgas Centra vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā
„Lai mēs neskumtu par to, kā mums nav un trūkst, bet prastu priecāties par to, kas mums ir!”

Es priecājos, ka šajā gadā, mainoties darba pienākumiem, mana dzīve vairs nav tik trauksmaina un esmu kļuvusi mierīgāka. Priecājos arī par to, ka maniem skolēniem ir panākumi pētnieciskajos darbos, olimpiādēs, mācību uzņēmumos, līderskolā. Labi ir veicies, vadot direktoru vietnieku metodisko apvienību. Notika semināri un kursi, kas sniedza atbalstu direktoru vietniekiem pieejas maiņā izglītības procesā. Patika, ka arī pati mācījos kursos un izglītojos ne tikai kā ekonomikas skolotāja, bet arī kā cilvēks.

Personīgajā dzīvē priecājos, ka mans mazbērns sāka mācīties pirmajā klasē. Viņam būs pirmā liecība, kas ir svarīgs brīdis.

Domājot par nākamo gadu, svarīgi atcerēties, ka tas ir Latvijas simtgades un Dziesmu un deju svētku gads. Katram Latvijas iedzīvotājam ir iespēja iesaistīties šajās svinībās. Katrs pats var izdomāt, kā to labāk darīt. Nākamgad sāksies ceļš uz mūsdienīgu izglītību. Mūsu skola piedalās kompetenču izglītības projektā, un skolotāji jaunās vēsmas izmanto mācību priekšmetu stundās. Es esmu par to, ka skolēniem ir jāattīsta prasme kompleksi lietot zināšanas dažādās dzīves situācijās. Šobrīd vairāk tiek dotas zināšanas, bet prasmes un attieksme dažubrīd izpaliek. Kā mācību pārzine, redzu, ka mūsu skolā ir skolotāji, kuriem patiešām acis spīd, tādēļ ceru, ka mums izdosies ieviest pārmaiņas izglītības procesā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi