Aizvērt

Mācījās, lai lasītājiem interesantāk

2018. gada 5. janvārī, 00:00
Raksta autors: Dora Pļavniece
Mācījās, lai lasītājiem interesantāk
Diskusijas žurnālistu mācību noslēgumā – kā vietējo laikrakstu veidot interesantāku gan redakciju darbiniekiem pašiem, gan, protams, lasītājiem.
Foto: Aivars Vētrājs
Pērnā gada nogalē beigušās Baltijas Mediju izcilības centra (BMIC) rīkotās mācības triju Kurzemes laikrakstu redakcijām. Lai paveikto izanalizētu un apspriestu nākamā gada tēmas, redaktori, žurnālisti un maketētājas no "Saldus Zemes", "Kurzemes Vārda" un "Kurzemnieka" pulcējās Kuldīgā.
Gada laikā, strādājot visās trijās redakcijās, BMIC mentori palīdzējuši pilnveidot darba plānošanas, avīžu dizaina, fotografēšanas u.c. iemaņas.

Centra vadītāja Rita Ruduša kā pozitīvo minēja to, ka visās trijās redakcijās jūtama dziļa saikne ar vietējo kopienu, taču materiālu pasniegšanas veids varētu būt mūsdienīgāks. Viens no lektoru ieteikumiem – necensties visus pasākumus un citus notikumus atspoguļot, bet lasītājiem vairāk stāstīt pirms tiem – bija ņemts vērā. Saldus Zemes galvenā redaktore Andra Valkīra rādīja piemēru, kad pirms Laimas Vaikules koncerta, kas pirmoreiz notika Saldus sporta kompleksā, tika publicēta lappuse ar lasītājiem nepieciešamo informāciju par norises vietu, tās infrastruktūru, par koncerta nodrošinājumu, mākslinieces vēlmēm utt. Savukārt Kurzemnieks vairākus tematus izvērsis mentoru ieteiktajos atvērumos – gan par vidi, gan veselību u.c. nozarēm. „Tā kā avīze ir kopdarbs, žurnālistam svarīgi vēl pirms raksta tapšanas to pārrunāt ar maketētāju, lai savāktā informācija būtu pārskatāmi un saistoši pasniegta,” uzsvēra laikraksta Kurzemnieks galvenā redaktore Daiga Bitiniece. Savukārt Kurzemes Vārda galvenais redaktors Ints Grasis pastāstīja, kā kopā ar lektoru radījuši dizainu un reklāmu jaunumam – šogad laikrakstu krievu valodā redakcija Liepājā izdos reizi nedēļā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi