Aizvērt

Mākslīgais intelekts: zinātne, ne fantastika

2018. gada 8. janvārī, 04:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Mākslīgais intelekts: zinātne, ne fantastika
Foto: Maija Jankovska
Zinātniskā fantastika, roboti, kas uzvedas līdzīgi kā cilvēki, – tā ir pirmās asociācijas, dzirdot vārdu savienojumu "mākslīgais intelekts". Kopš 90. gadu sākuma Latvijas Universitātes paspārnē darbojas mākslīgā intelekta laboratorija. Tās vadītājs Normunds Grūzītis uzaudzis Padurē un savulaik beidzis V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāziju.
Normunds Grūzītis: „Ir tāds priekšstats, ka mākslīgais intelekts ļoti daudziem atņems darbu. Ziņu virsrakstos parādās apgalvojumi, ka noteiktas profesijas izmirs. Droši vien kāds pārejas posms būs, kā tas bijis visās industriālajās revolūcijās, kad cilvēki nav gatavi mainīties un savu kvalifikāciju nedaudz paaugstināt, lai spētu darīt ne tikai melno darbu, bet arī ko saturīgāku un inteliģentāku. Melno darbu izdara mašīna, un ietaupīto laiku cilvēks var veltīt tam, ko mašīna vēl nespēj, – darīt kaut ko radošāku.”

Intervija ar Normundu par mākslīgo intelektu 8. janvāra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi