Aizvērt

Kaļķu ielā plūst: ko darīt?

2018. gada 10. janvārī, 02:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Kaļķu ielā plūst: ko darīt?
Tāds dārzs Kaļķu ielā izskatās vēl tagad. Īpašnieki uztraucas, ka ūdens šķūnīšos mērcē malku, drīz smelsies arī istabās.
Foto: Aivars Vētrājs
Šis nebūt nav pirmais gads, kad Kaļķu ielas 18., 20. un 22. nama pagalmi Kuldīgā burtiski pludo. Palīdzība meklēta gan uzņēmumā "Kuldīgas ūdens" (KŪ), gan pašvaldībā.
SISTĒMA SABOJĀTA

Jurim Vītolam Kuldīgā pieder Kaļķu ielas 20. un 22. nams: „Šādi vietējās drenāžas caurumi manā pagalmā ir trīs. Cik ūdeni nosmeļu, tik atkal pietek klāt.”
Aivara Vētrāja foto

Juris Vītols, kuram pieder 20. un 22. nams, pastāstīja: lai lieko ūdeni novadītu, 1980. gadā izveidota sistēma, kas zemi susinājusi gadiem ilgi. Aka, uz kuru ūdens aizplūda pa caurulēm, atrodas starp uzņēmuma Mobile A teritoriju un namu Kaļķu ielā 18. 2010. gada rudenī pēc ielas remonta pagalmi atkal noplūduši, jo ūdens ietecēja akā, bet tālāk netika. Pēc iesnieguma domei 2011. gadā KŪ lietusūdens kanalizāciju un cauruļvadus iztīrīja.

Pēc tam viss bijis labi, līdz 18.a namam KŪ ierīkoja ūdensvadu un, rokot tranšeju, ar ekskavatoru vietējo sistēmu izpostījis. „Kad pamanījām, kas notiek, lūdzām ekskavatoristu to saudzēt, bet saņēmām atbildi, ka aka netiks aiztikta. Darbinieks laikam nesaprata, ka svarīga ne tikai pati aka, bet arī caurules, pa kurām tajā ieplūst ūdens. Sākoties lietavām, pagalmā un dārzā varējām ieiet tikai garajos gumijas zābakos, ūdens skalojas malkas šķūņos, tāpēc lūdzām Kuldīgas ūdenim postījumus novērst. Darbinieki pārliecinājās, ka aka ir sausa, tātad ūdens tajā neieplūst. Oktobra vidū atkal kaut kas tika skalots, bet rezultāta nekāda,” skaidro J.Vītols.

Līdzīga informācija uzrakstīta iesniegumā novada domei, kurā lūgts novērst vietējās kanalizācijas bojājumus. Tas datēts ar 1. novembri un domes kancelejā apzīmogots kā saņemts, bet vēl līdz šim brīdim atbildes nav. Kancelejas vadītāja Dace Bergmane atzina, ka iesniegums saņemts, tālāk nodots komunikāciju speciālistam Imantam Jēkabsonam, bet tas savukārt nodevis KŪ. D.Bergmane skaidroja, ka atbildi ar risinājumu vai kaut starpatbildi, ka jautājums tiek izskatīts, iedzīvotājiem vajadzējis saņemt mēneša laikā.


NAV JĒGAS SMELT

J.Vītols par namu īpašnieku kļuvis nesen. Cik viņš zina, vietējo drenāžu viņa pagalmā ierīkojuši iepriekšējie īpašnieki. „Tagad es ar spainīti no akām smeļu ūdeni laukā, bet tās momentā atkal pieplūst. Sākumā nesu un lēju ielas notekā, bet tagad redzu, ka tam nav jēgas,” teic saimnieks. Līdzīga aka ir arī kaimiņu pagalmā, bet uz iebraucamā ceļa, kas ved uz māju 18a, ir lielā aka, par kuru runāts iesniegumā, uz to no mazajām aciņām vedušas caurules. „Kuldīgas ūdenī mums saka: plānos nekā tāda neesot. Mums arī aizrāda, ka šoruden noplūduši visi lauki. Atvainojiet, bet mēs slīkstam pilsētā, kur metrus 20 tālāk atrodas lietus kanalizācija. Turklāt, ja uz ceļa ir ierakta aka, tai jābūt kaut kādām funkcijām. Tā gadiem stāvējusi bez vāka, kaimiņi to tīra – iet kā Leiputrijā. Turpinām slīkt un gaidīt kādu ieteikumu no Kuldīgas ūdens vai domes. Ticiet vai nē, bet iepriekš mēs tā neslīkām,” uztraucas J.Vītols.


„NEKAD NEKAS TUR NAV BIJIS”

KŪ būvinženieris Uldis Kuzmins saka: atbilde pašvaldībai esot nodota. Viņš komentēt nevēlējās un lūdza sazināties ar uzņēmuma vadītāju Andri Kļaviņu.

Savukārt A.Kļaviņš skaidro, ka uz aku, kas izsenis piederējusi Kuldīgas ATU 7, no minētajām adresēm nekad nekādi pievadi neesot bijuši. „Esmu bijis uz viņu zemesgabala, akas apskatīju, mums ir arī visi ATU 7 plāni. Var jau būt, ka 2011. gadā skalojām Mobiles A vajadzībām, bet ne šo māju iedzīvotājiem. Situācija viņu pagalmos ir tāda pati kā daudziem Kuldīgā. Turklāt šīs mājas atrodas kalniņā.”

A.Kļaviņš labprāt nāktu iedzīvotājiem pretī. Šo namu īpašnieki varot pieslēgties pilsētas lietusūdens kanalizācijai tur, kur tas ir tuvāk ēkām un ielai. Tādi gadījumi esot bijuši. „Protams, tas darāms pēc tehniskiem noteikumiem, slēdzot līgumus. Gabals līdz lietusūdens kanalizācijai nav tāls, pēc saskaņošanas iedzīvotāji paši var izrakt tranšeju, un par ūdeni, kas novadīta šajā kanalizācijā, jāmaksā nebūtu,” skaidro KŪ vadītājs.
Komentāri
the litch > rr
2018. gada 10. janvārī, 15:39
Citāts no I. Bērziņas uzrunas: “Ja jūs neapmierina dzīves un darba vide, mainiet to, pametiet, bet tikai nebojājiet dzīvi citiem. .."
:)
rr
2018. gada 10. janvārī, 14:23
Domei rakstīt nav vērts ,atbildi gaidīsiet 3-5 mēnešus,un tad arī ar atgādinājumiem,ka bijis iesniegums.Kuldīgā nav vērts vērsties ne domē,ne komunālajos,ne citur .Ir tikai viena atbilde,,nevaram neko izdarīt,,Tad kāda joda pēc tur sēž desmitiem ierēdņu un saņem algas???Man visa diena jānostrādā uz pilnu klapi,un nevaru meklēt ieganstus ,lai nedarītu savu darbu.Kas šinī pilsētā,,ar dvēseli,,vispār notiek????????
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi