Aizvērt

Kad dvēsele prasa

2018. gada 10. janvārī, 04:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Kad dvēsele prasa
Foto: Aivars Vētrājs
„Baznīca ir vieta, kur var attīrīt dvēseli, un Ziemassvētki ir īstais laiks to darīt,” tā savu nācienu uz Kuldīgas Sv. Dievmātes patvēruma pareizticīgo baznīcu pagājušonedēļ pamatoja vairums tur sastapto cilvēku.
Ziemassvētku dievkalpojumi, kurus vadīja tēvs Sergijs, notika sestdienas vakarā un svētdienas rītā. Tajos lūgšanām nodevās pārdesmit cilvēku, ik pa laikam ienāca pa kādam cilvēkam, lai pie kāda svētā ikonas atstātu aizdegtu svecīti.

„Esam pareizticīgās un nākam attīrīt dvēseli,” saka Jeļena un Nadežda Gontarikas. „Šeit notiek dvēseles tīrīšana, jo pasaulē ir tik daudz negatīvas enerģijas, un baznīcā no tās var atbrīvoties. Nākam reti, bet Ziemassvētkos vienmēr.” Arī Viktors Bikovs stāsta, ka ir pareizticīgais, tādēļ Ziemassvētkos cenšas atnākt vienmēr, bet ikdienā – kā gadoties: „Kad dvēsele paprasa, tad atnāku: citreiz bieži, citreiz pa gadu vienu reizi. Ir jābūt tā, ka cilvēkam vienmēr ir labas izjūtas. Man tādas ir.”

„Parasti šī baznīca ir slēgta, bet Ziemassvētkos atnācu paskatīties, kā šeit izskatās, un arī aizdegt svecīti,” saka Sindija Bergmane. „Es neesmu pareizticīgā. Bērnībā esmu kristīta, bet tas notika tādā vecumā, kad to vēl neapzinājos. Neesmu nevienā draudzē un uz dievkalpojumiem neeju, tikai kādreiz uz kādu koncertu.”

Arī Juris Fiļipovs dievnamā ielūkojies, jo bieži tas neesot apskatei pieejams: „Es neesmu ne kristīts, ne ticīgais, tikai intereses pēc atnācu apskatīt, kā izskatās un kas Ziemassvētkos notiek pareizticīgo baznīcā. Esmu kuldīdznieks, bet šeit nebiju bijis. Ēka no iekšpuses krietni novecojusi un redzams, ka derētu pielikt roku, lai to atjaunotu. Ir sajūta, ka Kuldīgā pareizticīgo palicis maz. Esmu bijis apskatīt arī to, kā izskatās katoļu un luterāņu baznīcā Kuldīgā. Vēl neesmu redzējis, kāda ir baptistu.”
Komentāri
Elijah
2018. gada 12. janvārī, 00:28
Dvēsele jāattīra ikdienas, un ne tikai baznīcā. Skaidrs, ka ''Kurzemnieku'' lasot to attīrīt nevar, drīzāk otrādi. Ja grib attīrīt dvēseli, jālasa Svētie Raksti, kā arī mūsu pašu Anna Brigadere, Apsīšu Jēkabs, Augusts Saulietis. Vai arī jānoskatās dāņu seriāls ''Monopols'' vai BBC ''Saltā nama'' 1985.gada variants. Vai arī jāuzdzied Raimonda Paula ''Priekšnojauta'' vai ''Pazaudētās debesis'', vai arī kādu no daudzajām garīgajām himnām, piemēram, ''Gaidi, sirds, uz Dievu gaidi''.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi