Aizvērt

Vēl drošāka automācība

2018. gada 12. janvārī, 00:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Vēl drošāka automācība
Nelielais laukums pie iebrauktuves uz slimnīcu tiks iznomāts "Saldus autoskolai".
Foto: Daina Tāfelberga
Ar šo gadu visām autoskolām jānodrošina iespēja topošos autovadītājus mācīt speciālos braukšanas laukumos.
DĀRGĀK NEBŪS

Jau pirms vairāk nekā gada pieņemtie grozījumi noteikumos par transportlīdzekļu vadītāju apmācības programmām paredz: lai saņemtu mācību karti, autoskolai jāapliecina, ka tās īpašumā ir mācību telpas un braukšanas laukums attiecīgajā pašvaldībā vai arī līgums par to izmantošanu.

SIA Kuldīgas autoskola jau gadiem lieto vēsturisko laukumu pie apvedceļa blakus Agroservisam. Arī Modra autoskolai laukums tā saukto figūru apgūšanai (stāvvieta, apgriešanās pretējā virzienā, iebraukšana gabarītvārtos, estakāde, kases automāts) bijis jau sen – tiek nomāta teritorija no Mobiles A. Savukārt Saldus autoskola tikko saņēmusi Kuldīgas novada domes piekrišanu iznomāt nelielo laukumu pie iebrauktuves uz slimnīcu (Aizputes ielā netālu no autobusu pieturas). Tādējādi visu trīs uzņēmumu vadītāji norāda, ka jaunā norma turpmāko darbību neapgrūtinās, konkurenci neradīs un cenu nesadārdzinās.


MĀJĀS MIERĪGĀK

Modra autoskolas īpašnieks Modris Vite stāsta, ka pašreiz viņu mācību laukums tiek atjaunots un tiek pielīdzinātas bedres. Iepriekš stabiņi figūru izbraukšanai bija stacionāri, bet tagad remonta dēļ nojaukts žogs, tāpēc drošības nolūkos tie tiek izlikti tikai mācību brīdī. „Lai arī eksāmenus autovadītāji Kuldīgā neliek, vienmēr esmu uzskatījis, ka laukums vajadzīgs arī šeit, lai pirmās braukšanas iemaņas apgūtu drošos apstākļos,” tā M.Vite. „Likuma normas negaidījām. Turklāt labi, ja laukums ne tikai atbilst standartiem, bet ir pēc iespējas lielāks – dažādiem manevriem. Mazpilsētās tādu vietu nemaz nav daudz. Arī Talsos, kur kuldīdznieki lielākoties kārto eksāmenu, tas ir diezgan pieblīvēts ar mašīnām. Kamēr kursantam maza pieredze, šādas situācijas rada stresu. Pašu laukumā ir mierīgāk, īpaši, ja cilvēks pirmoreiz pie stūres.”


STINGRĀKA KONTROLE

Arī Kuldīgas autoskola savā laukumā izmanto pārvietojamās barjeras, un praktiskā braukšana turpināšoties kā līdz šim, saka uzņēmuma vadītājs Guntis Rožkalns. Nedaudz sarežģītāk būs ieviest kursantu elektronisko uzskaiti, kas arī ir spēkā no 1. janvāra. Tas nozīmē, ka papīra žurnālu vairs nebūs un dati tiks ievadīti bāzē līdz ar nodarbības sākumu. Tā autoskolās tiks stingrāk kontrolēts kursantu apmeklējums. „Vairs tā nevarēs – nākt un iet, kad grib, nodarbība jānostrādā pilnībā,” piebilst M.Vite.

Saldus autoskolai līdz šim Kuldīgā laukuma nebija. Pasniedzēja Svetlana Blūma atzīst, ka ar domes pretimnākšanu atbilstoša vieta saņemta, citādi būtu no pilsētas jāaiziet. Viss ātri nokārtots, un būtībā nekas nemainīšoties, vienīgi mācības kļūs vēl drošākas, jo figūras nebūs uzreiz jāapgūst uz ielas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi