Aizvērt

Kurš gan cits, ja ne savējie

2018. gada 12. janvārī, 02:00
Raksta autors: Juris Lipsnis
Kurš gan cits, ja ne savējie
Alsungā lūgšanu brokastis notika pirmoreiz, gūstot vietējo ļaužu atsaucību.
Foto: Dzintars Leja
Lūgšanu brokastīs ar vadmotīvu "Svētīgi žēlsirdīgie", kas notika Alsungā, ziedojumos savākti 405 eiro. Tie tiks izmantoti, lai slimajiem un vientuļajiem alsundzniekiem palīdzētu nokļūt pie ārsta.

Alsungas katoļu draudzes prāvests Gatis Mārtiņš Bezdelīga un Alsungas novada attīstības biedrības vadītāja un domes priekšsēde Daiga Kalniņa uzrunā klātesošos.
Dzintara Lejas foto

Lūgšanu brokastis rīkoja Alsungas novada attīstības biedrība, sadarbojoties ar Sv. Miķeļa Romas katoļu draudzi, citām nevalstiskajām organizācijām un vietējiem uzņēmējiem (piemēram, cienastu gādāja Spēlmaņu krogs, maizi – Irēna Hartmane), bet vietu kultūras namā atvēlēja pašvaldība. Lūgšanas vadīja Romas katoļu baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins, Alsungas katoļu draudzes prāvests Gatis Mārtiņš Bezdelīga un Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas diecēzes ģenerālvikārs Ainārs Jaunskalže. Labdarības pasākuma norisi ierakstīja Radio Marija Latvija.

„Šī tradīcija aizsākusies 1952. gadā ASV, bet Latvijā šādi labdarības pasākumi notiek jau vairāk nekā desmit gadu, savukārt Alsungā – pirmoreiz,” pastāstīja Alsungas novada attīstības biedrības vadītāja un domes priekšsēde Daiga Kalniņa. „Mūsu mērķis ir ne tikai lūgties, bet arī komunicēt, veidot uzticēšanos starp varas pārstāvjiem, uzņēmējiem un citiem iedzīvotājiem, jo ir tādi darbi, ko var izdarīt tikai kopā.” Iedzīvotāju atsaucība bijusi necerēti liela – saziedots vairāk nekā 400 eiro, turklāt daudzi, kuri regulāri brauc uz darbu vai darīšanās uz Kuldīgu, Ventspili, Liepāju vai Rīgu, pieteikušies slimajiem cilvēkiem palīdzēt ar transportu. „Ir svarīgi par viņiem zināt, jo saslimušajiem ne vienmēr pietiek spēka un apņēmības apstaigāt radus, draugus un paziņas, meklējot kādu, kurš var aizvest pie ārsta,” piebilda D.Kalniņa.

Pasākumu kuplināja novadnieks, Latvijas Nacionālās operas tenors Juris Vizbulis un pianiste Silvija Karčevska, par uzstāšanos neņemot maksu. „Lūgšanu brokastis ir īpašs garīgs pasākums manai dzimtajai vietai,” teica J.Vizbulis. „Es nāku no Alsungas un varu teikt, ka man centrālā vieta, kamēr šeit dzīvoju, bija Svētā Miķeļa baznīca. Tā mani veidoja gan kā personību, gan kā dziedātāju, taču visam pāri bija un ir manas attiecības ar Dievu. Lūgšana spēj visu un īpaši palīdz tiem, kuriem palīdzība vajadzīga. Paldies Daigai Kalniņai par ielūgumu un novada iedzīvotājiem par silto uzņemšanu!”


Lūgšanu brokastīs savāktie ziedojumi nodoti Alsungas katoļu draudzes prāvestam Gatim Mārtiņam Bezdelīgam, un tie alsundznieki, kuriem nepieciešama palīdzība, lai nokļūtu pie ārsta, aicināti doties pie viņa personīgi vai zvanīt pa tālr. 29296712.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi