Aizvērt

Jaunie līderi nodibina nodaļu

2018. gada 12. janvārī, 04:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Jaunie līderi nodibina nodaļu
Starptautiskās Jauniešu kameras jeb JCI Kuldīgas nodaļas dibināšanas sapulcē no 12 pirmajiem biedriem par viceprezidenti uz gadu ievēlēta Baiba Lange (otrā no kreisās). Par viņu balso Krista Jansone, nodaļas prezidents Mārtiņš Rūtenbergs, Matīss Uplejs, Ivars Gluškovs un citi.
Foto: Jolanta Hercenberga
Vēlme darīt labus darbus, realizēt sociālus projektus un iesaistīties brīvprātīgo darbā savedusi kopā 12 jaunus kuldīdzniekus, kuri viesnīcā "Metropole" svinīgi nodibināja starptautiskās organizācijas JCI jeb "Junior Chamber International" (no angļu val. - Starptautiskās Jauniešu kameras) Kuldīgas nodaļu.
„Mani iedvesmo cilvēki, kuri grib darīt, it īpaši, ja viņi to grib darīt brīvprātīgi, tādēļ arī es pievienojos šai komandai,” saka viena no biedrēm Krista Jansone. Arī Eva Beņķe komandai pievienojas tāpēc, ka ir vēlme darboties sabiedrības labā, un šo viņa redz kā labu iespēju.

Dibināšanas sapulcē par nodaļas prezidentu ievēlēts Mārtiņš Rūtenbergs, kurš JCI Liepājas nodaļā darbojas jau kopš 2012. gada. „Tad vēl mācījos skolā, un šeit notika JCI kongress. Man iepatikās organizācijas vīzija – ļaut cilvēkiem attīstīties kā personībām un pilnveidot sevī līdera īpašības. Tā sasaucās ar manu personīgo mērķi, tādēļ pievienojos tuvākajai nodaļai Liepājā. Valdi un prezidentu katrā ievēl tikai uz gadu, lai cilvēkam ir iespēja būt līderim, attīstīt prasmes vadīt, nodaļu attīstīt, realizēt sociālus projektus sadarbībā ar pašvaldību, biedrībām, uzņēmumiem. Esmu jutis, ka Kuldīgā trūkst tādas vietas, kurā satikties tiem, kuri grib kopā darīt labus darbus, tādēļ ar Baibu Langi bijām iniciatori idejai dibināt nodaļu šeit,” stāsta M.Rūtenbergs. Ar Baibu, kura arī aizdegusies ar ideju dibināt nodaļu, satikušies JCI pasākumā Rudens akadēmija.

B.Lange dibināšanas sapulcē ievēlēta par atbildīgo viceprezidenti. „Mums ir mērķis Kuldīgā apvienot jaunos un aktīvos cilvēkus, kuri grib attīstīt sevi un dod savu devumu vietējai sabiedrībai,” viņa skaidro. „Runāsim ar cilvēkiem, lai saprastu, uz ko mēs strādāsim un kā mūsu darbību izjutīs sabiedrība. Šobrīd vēl konkrētus veicamos uzdevumus un projektus neesam izvirzījuši, bet darbība noteikti būs vērsta uz to, lai veicinātu tūrismu, attīstītu vietējo uzņēmējdarbību un iedzīvotāji gūtu kādu sociālu atbalstu.”
Komentāri
Ina
2018. gada 15. janvārī, 13:22
Vārdam deg ir arī pārnestā nozīme. Paskaties vārdnīcā!
dzēsējs
2018. gada 14. janvārī, 16:38
eu sauciet kāds ugundzēsēju brigādi, Baiba deg ar ideju, šausmas, GLĀBIET!
dīleris
2018. gada 14. janvārī, 16:35
līderi? debīlisms kaut kāds, visur tik līderi, kristieši - līderi, biezie - līderi, diez dzērāji arī līderi... Kur paliek cilvēks parastais? a?
Iedzīvotājs, kursš
2018. gada 13. janvārī, 16:12
Kurš no viņiem ir LĪDERIS? Neredzu tur nevienu, kurš atbilstu manam priekšstatam par līderi...Kur iepriekš kāds no viņiem, tā saucamajiem jauniešiem , ir iepriekš nodarbojies ar labdarîbu? Izskatās pēc pieaugušu vīru un sievu tusiņa, kam savās ģimenēs ir garlaicīgi.
JK
2018. gada 13. janvārī, 15:27
Ivar, neker lashus, ker zhetonus par kuriem nav maksatu nodokli
Abroze
2018. gada 13. janvārī, 15:09
Viss, ko par šo organizāciju dzird ir kārtējais kongress, prezidenta, valdes un visādu izdomātu amatpersonu vēlēšanas, gala balle ar polonēzi un viss. Kopā sanācēji, tā teikt. Kur ir kāds projekts? Kur ir kāda sabiedriskà labuma iniciatīva (kas ir izdevusies)? Rakstā arī aprakstītas vēlēšanas, frāžaini, šabloniski spriedelējumi, nevis nosaukti darbi, ar ko šie un citi JCI cilvēki varētu lepoties. Gan jau nav tā, ka jaunie ļaudis pilnîgi pa tukšo kopā sanāk, bet tad kaut kas nav pareizi ar sabiedriskajām attiecībām :-)
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi