Aizvērt

Lai reizi dienā būtu silts ēdiens

2018. gada 15. janvārī, 06:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Lai reizi dienā būtu silts ēdiens
Sociālās aprūpes centra "Venta" biroja administratore Marina Raksa atvedusi siltas pusdienas uz Latvijas Sarkanā Krusta telpām Baznīcas ielā, lai izdalītu tiem, kam piešķirta zupas virtuves palīdzība.
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas novadā ir vairāk nekā 70 aprūpējamo, un astoņiem pilsētā piešķirts arī zupas virtuves pakalpojums, ko nodrošina biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts".
Ēdiens tiek gatavots pansionātā Venta un pusdienlaikā atgādāts Kuldīgā uz Baznīcas ielu 29, kur Sarkanā Krusta telpās to var saņemt. Pārsvarā tas paredzēts līdzi nešanai, bet, ja klients vēlas, var paēst turpat. Katru darbdienu divi cilvēki pēc ēdiena atnākot paši, bet sešiem aprūpētāji to aiznes mājās. Pērn tas bijis vajadzīgs 14 cilvēkiem.

Pēc sociālā darbinieka izvērtējuma ēdienu var saņemt krīzes situācijā nonākuši cilvēki un aprūpējamie, kuriem maltītes pagatavošanā nav iemaņu. „Ja cilvēkam veselības dēļ sadzīves prasmes zudušas, šis pakalpojums tiek piešķirts. Aprūpētāju pienākums nav gatavot ēdienu – viņi tikai piegādā produktus vai pusfabrikātus,” skaidro sociālā darbiniece Inese Jaunzeme.

Sociālais dienests ar Sarkano Krustu līgumu noslēdzis uz diviem gadiem, par vienu porciju maksājot 1,16 eiro + PVN.ĒDIENUS NO ZUPAS VIRTUVES VAR SAŅEMT:
• cilvēki, kuri pēc mediķu norādījumiem ārstējas no plaušu tuberkulozes;
• pensionāri un cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem nav piemērotu apstākļu vai trūkst prasmes pagatavot siltu ēdienu;
• krīzes situācijā nonākušie;
• cilvēki, kuriem pamatvajadzībās pašvaldības sociālā palīdzība nav pieejama.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi