Aizvērt

Dziedot un ziedojot Ričardam

2018. gada 17. janvārī, 04:00
Raksta autors: Dina Poriņa
Dziedot un ziedojot Ričardam
Mazais labdarības koncerta varonis, kuldīdznieks Ričards Mangužs pirmoreiz Īvandes baznīcā pats sēdēja ratiņos, labā omā smaidīja koncerta dalībniekiem un pat dungoja līdzi.
Foto: Dina Poriņa
Smaidot un savā nodabā dziedot līdzi – tā svētdien Īvandes baznīcā sev veltīto labdarības koncertu pavadīja septiņus gadus vecais kuldīdznieks Ričards Mangužs ar smagām veselības problēmām, kuram tika saziedoti 687 eiro.
Kurzemnieks jau rakstījis, ka puisītis nerunā, nestaigā un pats nespēj nosēdēt un ka viņu viena audzina mamma Evija.

Dziedkalpojums – tā šo Īvandes draudzes rosināto pasākumu nodēvēja mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics. Tam atsaucās gan dziedātājs Kaspars Markševics, kādreizējais Alsungas bērnunama audzēknis, tagad Latvijas Bērnu bāreņu fonda vadītājs, Kuldīgas kultūras centra kamerkoris Rāte (diriģents Andis Groza) un saksofonistu ansamblis (vadītāja Līga Aleksandra Jāvalde), kā arī topošais flautists Ralfs Lapuķis un pianiste Līga Saulgrieze. Bet mācītājam dziesmās pievienojās ikviens.

„Cilvēki bieži jautā, kā tad Dievs mūs uzrunā,” sacīja M.Burke-Burkevics. „Atbilde: caur tiem, kuriem vajadzīga palīdzība, mēs arī paši piedzīvojam Viņa mīlestību. Mēs te nācām Ričarda, bet arī sevis dēļ. Cilvēks ir instruments Dieva rokās: mums ir rokas, sirds un arī balss, lai dziedātu un aizlūgtu.” Mācītājs aicināja aizdomāties par vārdu dziedāt un dziedināt radniecību. Un būs tam jātic: Ričards šajā dievnamā ir biežs viesis un vienmēr sēdējis tikai mammai klēpī, bet pat Evija brīnījās – pirmo reizi dēls viens sēdējis ratiņos, turklāt tik ilgi, un juties omulīgi.

Bet mamma nonākusi neapskaužamā situācijā, jo salauzusi potīti un staigā ar kruķiem. Tomēr šīs nelaimes dēļ Ričards kļuvis saprotošāks un mammu mazāk izrīkojot, atzīst Evija. Ikdienā viņa joprojām tiek galā viena, bet malku ienest vai dēlu uz Pelču skolu palīdz aizvest Evijas brālis. „Skolā bija kanisterapija (ar suņu līdzdalību – aut.), skolēni bija Mazsālijās pie briedīšiem, un mājās atbrauca pilnīgi cits bērns!” secina E.Manguža. Viņu atbalsta arī īpašo mammu grupa, kurām tāpat ir bērni ar īpašām vajadzībām un kuras regulāri satiekas Kuldīgas sociālajā dienestā.

Nodarbības Rīgas rehabilitācijas centrā Poga paredzētas tikai aprīlī (tām pilnībā pietiek ar 2367 eiro, kas decembrī savākti biedrībā Ziedot.lv). Bet, pateicoties koncertam Īvandē, nauda iznāks ne tikai desmit vingrošanas reizēm jau šomēnes Kuldīgas slimnīcas rehabilitācijas nodaļā (tās maksā 170 eiro), bet arī citām zēna veselības vajadzībām. Evija bija patiesi pārsteigta un pateicīga ne tikai par ļaužu atsaucību, ierodoties dievnamā, bet arī par necerēto ziedojumu summu.

Jau rakstījām, ka Ričarda invaliditātes dēļ arī novada deputāti piekrituši segt degvielas izdevumus ceļam uz skolu, jo sabiedrisko transportu zēns vēl nevar izmantot.Uzstājas Kuldīgas saksofonistu ansamblis (vadītāja Līga Aleksandra Jāvalde).Dziedātājs, novadnieks Kaspars Markševics, arī Latvijas Bērnu bāreņu fonda vadītājs: „Es atsaucos vienmēr, ja varu būt noderīgs. Turklāt, vadot fondu, manā pārziņā ir vairāk nekā 1200 bērnu ar īpašām vajadzībām, un tas ir arī mans pienākums.”
Dinas Poriņas video
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi