Aizvērt

Snēpelnieki savu ir pateikuši

2018. gada 19. janvārī, 04:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Snēpelnieki savu ir pateikuši
Šī ir reize, kad snēpelniekiem ir jāpieņem atbildīgs lēmums.
Foto: Aivars Vētrājs
Snēpeles iedzīvotāju sapulcē, kurā bija iespēja tikties ar pagasta pārvaldes vadītāja kandidātiem un par viņiem balsot, lielāko atbalstu – 89 balsis – no atnākušajiem saņēmis Raivis Jasinskis.
Par Aigu Bulavu nobalsojuši 27, par Madaru Reimani 11, par derīgiem atzīti 127 biļeteni. Kā jau rakstīts iepriekš, iedzīvotāju balsojums ir tikai viens no argumentiem par labu kādam pretendentam. Izvērtēšanas komisija nolēmusi ar viņiem tikties vēlreiz. Izvēle tiks izdarīta līdz Kuldīgas novada domes sēdei nākamceturtdien. Uz tikšanos ar iedzīvotājiem bija izvirzīta arī Sintija Hercenberga, bet viņa savu kandidatūru atsaukusi. Iemesls – šo amatu būtu grūti apvienot ar uzņēmējdarbību.Aiga Bulava

Visi savā prezentācijā minēja, ka liela uzmanība jāpievērš ceļiem. A.Bulava, kura saimnieko Snēpeles pagasta Allažās, uzsvaru likusi uz praktiskām lietām: pagasta centra un veikala apkārtnes sakoptība, jauns rotaļu laukums bērniem, gājēju celiņi, tai skaitā uz autobusa pieturu. Viņasprāt, jāattīsta tūrisms un vairāk jāpopularizē tas, ar ko pagasts var lepoties. Pretendente saredz lielas iespējas muižas kompleksā, vēlas atjaunot bijušā internāta ēku, izvietojot tur sociālā atbalsta centru, iekopt pils parku, labiekārtojot to kopā ar Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu un rīkojot tur koka amatniecības plenēru. A.Bulavai tika jautāts, kur tam ņemt naudu. „Esmu pētījusi, ka tūrismam var iegūt Eiropas finansējumu. Lai to panāktu, sadarbosimies ar biedrībām,” teica A.Bulava un atbildēja vēl uz vairākiem jautājumiem.Raivis Jasinskis

R.Jasinskis pagastā ir ienācējs. Viņš ir informācijas tehnoloģiju speciālists, strādā Latvijas Valsts mežos un kā teritorijas plānotājs arī Kuldīgas attīstības aģentūrā. Viņš Snēpeli redz kā vienotu, dzīvotspējīgu, cilvēkiem pievilcīgu vietu, kurā ir attīstīta infrastruktūra. Lai to panāktu, viņaprāt, jāuzlabo saziņa starp iedzīvotājiem un lēmumu pieņēmējiem: „No katras vietas pagastā, kurā dzīvo cilvēki, informācijai jānonāk līdz pagasta pārvaldei un domei.” Ļoti svarīga pagastā esot interešu izglītība. Viņam tika jautāts, kā Snēpelē varētu atjaunot pamatskolu. R.Jasinskis šobrīd tādu iespēju neredz, tomēr bija optimistisks domājot, kā vidi šeit padarīt tik pievilcīgu, lai jaunas ģimenes to izvēlētos par dzīvesvietu. Viņam tika vairāki jautājumi par ceļiem. „Neesmu ceļu speciālists, bet reizēm tādam nav jābūt, lai redzētu, ka kaut kas darīts nepareizi. Katram iedzīvotājam savs ceļš svarīgākais, bet ir jāizvērtē prioritātes un finansējums.”

Jautāts par iemesliem, kāpēc nolēmis kandidēt uz Snēpeles pagasta vadītāja vietu, ienācējs Raivis Jasinskis minēja divus: šo vietu, kas likusi dzīvē atšķirt jaunu lappusi, un te sastaptos cilvēkus.Madars Reimanis

Madars Reimanis, kura darbības sfēra ir bioloģiskas jēra gaļas ražošana un ekoloģiski būvprojekti, kandidēt nolēmis tādēļ, lai savas zināšanas nodotu tālāk. Arī viņš uzskata, ka viena no perspektīvajām nozarēm ir tūrisms. Savukārt pili vajadzētu atvēlēt ekskluzīviem dzīvokļiem – tas ļautu ēku remontēt un dotu pagastam ienākumus, pils parkā varētu būt liels rotaļu laukums. Par ceļiem būtiski esot raudzīties, vai tie tiek īstajā laikā un pareizi uzturēti. Jautāts, kā pagastam atrast investorus, viņš atbildēja: „Lai uzņēmējs gribētu ieguldīt, viņš vispirms vērtē ceļus, citu infrastruktūru un to, kāda ir vadītāja attieksme. Tūrisma attīstība varētu radīt darbavietas, bet lielas investīcijas tomēr ir paša uzņēmēja ziņā – pagasta vadītājs tur neko nevar ietekmēt.”
Komentāri
Emu
2018. gada 20. janvārī, 14:43
Strausu audzetaj, cels uz Norkalnu ir haltura!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi