Aizvērt

Mazuļi sākuši dzimt vairāk

2018. gada 24. janvārī, 02:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Mazuļi sākuši dzimt vairāk
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas un Skrundas novadā jaundzimušo pērn bijis vairāk, bet arī mūžībā aizgājušo skaits ir liels. Savukārt Alsungas novadā pēdējie divi gadi ir iepriecinoši: 2016. gadā mūžībā aizgājuši tikpat alsundznieku, cik piedzimuši, bet pērn jaundzimušo bijis par vienu vairāk.
Jaundzimušie
VAIRĀKI DVĪŅU PĀRI

Skrundas novadā pēdējā laikā jaundzimušo skaits mazliet pieaug. „Cerēsim, ka šī tendence turpināsies,” saka dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Dace Grāvele. „Pagājušogad pasaulē nāca 39 mazulīši, un tas ir par četriem vairāk nekā iepriekš. Viena ģimene kļuvusi bagātāka ar dvīņu puisīšiem – viņi ir septītais un astotais bērns.” Bērni dzimuši 12 laulātiem pāriem, 24 mammas un tēti laulību nav reģistrējuši, bet par trim mazuļiem rūpes uzņēmušās tikai māmiņas.

Kuldīgas novadā, salīdzinot ar diviem iepriekšējiem gadiem, laulībā dzimušo mazuļu kļuvis vairāk – 98 (salīdzinot ar 79 bērniem 2016. gadā). Nereģistrētās attiecībās dzimuši 136 bērni, un astoņus audzina tikai mammas. Šis novads ir dvīņiem bagāts: 2015. gadā reģistrēti māsiņa Alise un brālītis Matīss, brāļi Laurents un Mariss, kā arī Matīss un Rūdolfs, 2016. gadā – Loreta un Niks, Daniela un Artuss Deniss, māsas Evelīna un Karlīna, brāļi Artis un Leons, bet pērn pasaulē nākušas māsas Linna un Patrīcija, Baiba un Linda, brāļi Gabriels un Kristers, Jēkabs un Rihards.
POPULĀRĀKIE BĒRNU VĀRDI

Kuldīgas novadā
Meitenēm: Marta (5), Alise (5), Kate (4).
Zēniem: Gustavs (10), Jēkabs (5), Kārlis (5), Valters (5), Alekss (4), Jānis (4), Rihards (4).
2016. gadā visvairāk izvēlēti vārdi Elza (5) un Jēkabs (6).

Skrundas novadā
Puikām: Olivers (2).
Meitenēm: Anna (2) un Marija (2).
Četriem bērniem vecāki devuši divus vārdus: Rūdolfs Nils, Anna Marija, Marija Keita, Dženija Līga.
Meitenēm: Lillija, Bella, Maija, Stella, Šarlote, Evelīna, Sāra, Letīcija, Kadrija, Ksenija, Kellija, Ketlīna, Kristīne, Keita, Alise, Annija, Rebeka, Renāte, Rigonda, Enija, Una.
Zēniem: Lūkass, Gerharts, Viktors, Rojs, Emīls, Endru, Olafs, Matīss, Aleksandrs, Aleks, Adrians, Raimonds, Kristers.

Alsungas novadā
Trijos gados neparastākie vārdi bijuši: Marats, Adrians, Olivers, Dāvids, Rodrigo, Selīna, Alīsija, Elza un Gabriela.Aizgājēji
VAIRĀK NEKĀ DZIMUŠO

Kuldīgas novadā reģistrēti 379 mirušie: 199 sievietes un 180 vīrieši. Tas ir vairāk nekā divos iepriekšējos gados, kad attiecīgi bija 357 un 361 aizgājējs.

Skrundas pusē reģistrēti 73 novada iedzīvotāji un 11 no citiem novadiem. Vecākā kundze nodzīvojusi 102 gadus.

Alsungas novadā miruši 11 cilvēki. Tas ir mazāk nekā iepriekš: 2015. gadā izvadīti 12 alsundznieki, bet 2016. gadā – 15.Laulības
NO 17 LĪDZ 72 GADIEM

„Skrundas dzimtsarakstu nodaļā aizvadītajā gadā noslēgts par trim laulībām vairāk – 47. Baznīcu izvēlējās pieci pāri. Vislabprātāk cilvēki to dara vasarā: jūnijā bija septiņas laulības, jūlijā un augustā – pa 13. Vispieprasītākie datumi – 17. jūlijs un 19. augusts,” stāsta D.Grāvele.

Kuldīgā laulību bijis mazāk: gan 2015., gan 2016. gadā šeit jāvārdu teica 261 pāris, bet pērn – 236, no tiem dzimtsarakstu nodaļā 176, baznīcās – 58. Nodaļas vadītāja Ilona Ķestere stāsta, ka līgavām bijis no 17 līdz 66 gadiem, bet līgavaiņiem – no 19 līdz 72. (Aizpērn jaunākajai līgavai bijuši 16, vecākajai – 75, bet vecākajam līgavainim – 76). Sešas reizes pagājušogad partneri bijuši no ārzemēm. Diemžēl pērnais gads ir rekordists arī šķirto laulību ziņā – to izdarījuši 76 pāri (divos gados iepriekš – 69 un 70).

Alsungas novadā salaulājušies desmit pāri.Jubilāri
GAVIĻNIEKI JĀPIESAKA

Kuldīgas novada dome godina tās ģimenes, kuras kopdzīvi svin, sākot ar 50 gadiem un pa pieciem gadiem uz priekšu. Pērn pieteicās 25 ģimenes, pagasta pārvaldēs – 15. Zelta kāzas jeb 50. jubileju svinējuši 23 pāri, 55 gadus laulībā nodzīvojušas septiņas ģimenes, 60. gadskārta bija astoņiem pāriem, bet 65. – diviem. Arī šogad, tuvojoties ievērojamai kāzu gadadienai, ģimenes aicinātas informēt dzimtsarakstu nodaļu vai pagastu pārvalžu vadītājus, lai vienotos, kā dome gaviļniekus apsveiks. „Ceram, ka mūs gaida ne viena vien interesanta tikšanās ar stiprām ģimenēm,” saka I.Ķestere. Pašvaldība iedzīvotājus sveic arī nozīmīgās dzīves jubilejās no 75 gadiem. Pērn apsveikti 668 šādi jubilāri.

Skrundas novadā ir līdzīgas tradīcijas, pastāstīja D.Grāvele. Kāzu gaviļniekiem, sākot ar sudrabkāzām jeb 25 gadiem, noteikti jāpiesakās dzimtsarakstu nodaļā. „Pieteikt var arī radi. Bez pieteikšanas gan nesveicam, jo gadās, ka cilvēki to nevēlas.” Jubilejās tiek apsveikti arī seniori, par to atbild sociālais dienests.

Arī alsundznieki tiek godināti gan kopdzīves jubilejās, sākot ar zelta kāzām, gan apaļās dzimšanas dienās no 70 gadiem.


/Pēc Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novada dzimtsarakstu nodaļas ziņām. Alsungā Ināra Staņislavčika vadītājas amatā ir no 1. janvāra./
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi