Aizvērt

Kāds liktenis sagaida klaiņotājus

2018. gada 22. janvārī, 00:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Kāds liktenis sagaida klaiņotājus
Daudzus jautājumus iedzīvotājiem radījis Kuldīgas novada domes pērnā rudens lēmums – līgumu par klaiņojošo dzīvnieku ķeršanu nepagarināt ar vietējo uzņēmēju, patversmes "Mīļās ķepiņas" īpašnieci Maritu Līdaku, bet slēgt ar dzīvnieku ķērāju, kuldīdznieku Aivaru Celitānu un Saldus patversmi.
Kas un kur tagad sterilizē ielu kaķus, lai tos palaistu atpakaļ? Kam tie jāpiesaka?

Domes vides speciāliste Dace Jansone: „Par kaķu sterilizāciju līgums noslēgts ar Obodņikova veterināro servisu Kuldīgā. Par šādiem dzīvniekiem jāziņo pašvaldības policijai, ķērājs tos noķers, un veterinārs izvērtēs, vai sterilizēt. Noteicošais faktors – vai mājas iemītnieki būs ar mieru, ka kaķi tur atgriežas. ”


Kas ar klaiņojošiem dzīvniekiem notiek tad, kad ķērājs Aivars Celitāns tos aizved uz Saldu? Vai tiem tiek meklētas mājas?

Saldus dzīvnieku patversmes vadītājs Dzintars Rupeiks: „Kad tie tiek atvesti, sociālajos tīklos un mūsu mājaslapā ieliekam fotogrāfijas un divas nedēļas, kā paredzēts likumā, meklējam saimnieku. Ja neizdodas atrast, dzīvnieks nonāk mūsu īpašumā, un rīkojamies pēc saviem ieskatiem. Ja tas ir vecs un slims, varam arī aizmidzināt, bet jaunus dzīvniekus, protams, nenopotējam. Ja cilvēkiem suns vai kaķis pazūd, noteikti var zvanīt uz patversmi.” Tālr. 63846885.


Cik klaiņotāju no Kuldīgas novada nonākuši Saldū?

D.Jansone: „No septembra līdz decembrim seši suņi, pieci kaķēni, divi kaķi.


Vai tiesa, ka uz Saldu aizvests čipēts suns?

Dz.Rupeiks: „Jā, tāds gadījums bijis. Pēc likuma visiem suņiem jābūt čipētiem un tādiem līdz mums nemaz nevajadzētu nonākt. Visticamāk, ķērājs nemācēja čipu nolasīt – tādas kļūdas var gadīties. Šajā gadījumā īpašniecei par suni nebija patversmei jāmaksā.”


Tiek runāts, ka līgums ar vietējo uzņēmēju lauzts taupības nolūkos. Vai dzīvniekus vest uz Saldu un uzturēt tur ir lētāk? Cik tas maksā?

D.Jansone: „Tas atkarīgs no patversmē ievietoto dzīvnieku skaita. Suņa uzturēšana patversmē 14 dienas izmaksā 70 eiro bez PVN, kaķa – 42 eiro. Ja ir kucēns līdz trim mēnešiem, tad maksājam 42 eiro, bet par kaķēnu – 14. Kaķa noķeršana darbdienā no 8.00 līdz 18.00 maksā 15 eiro, bet no 18.00 līdz 8.00, kā arī sestdienās, svētdienās un svētku dienās – 25 eiro. Suņa noķeršana attiecīgi 25 un 50 eiro. Par transportu tiek maksāti 40 centi par kilometru.”

Salīdzinājumam: līgums ar M.Līdaku paredzēja, ka pašvaldība gan par dzīvnieku ķeršanu, gan uzturēšanu patversmē un transportu maksā 21 300 eiro gadā. Vai tagadējā kārtība ko ietaupa, precīzi varēs pateikt gada beigās, kad būs zināms, cik dzīvnieki noķerti un nogādāti patversmē.
Komentāri
Zazika
2018. gada 23. janvārī, 10:08
Kāpēc tad niekoties ar Saldu? Ja jau bija izlemts "uzmest" M.Līdaku, tad varēja uzreiz izvēlēties kādu Jēkabpils vai Ludzas dzīvnieku patversmi, ar ko noslēgt jauno sadabības līgumu! Gan Celitāns varētu ar noķertajiem dzīvnieciņiem pa LV izvizināties, gan kuldīdznieki "piečakārēti" pēc pilnas programmas...
Drīzāk būtu jāprasa:
2018. gada 23. janvārī, 01:00
KĀDS liktenis sagaida Spulenieci, Jansoni, Celitānu, Bērziņu u.t.t, jo CITIEM likteni prognozēdami,SAVĒJO aizmirsāt. Bet gauži būtu vietā padomāt, kur nāksiet jūs, kad šeit VAIRS nebūsiet? Dzīvnieki savu rūgto ciešanu kausu ir pilnam izdzēruši, bet jums tas viss vēl PRIEKŠĀ. Būtu to sapratuši, ko citu runātu, ko citu rakstītu, un ko citu darītu.Jūs neviens nepazīstat MĪLESTĪBAS un ŽĒLSIRDĪBAS, un pat neziniet, ko šie vārdi nozīmē.
Bezsaimnieku dzīvnieki ir vienmēr virs zemes bijuši un būs.
2018. gada 23. janvārī, 00:40
Cita lieta, cilvēku attieksme pret tiem.Kā saka svētais Francisks - tie ir mūsu mazie brāļi, un mūsu attieksme būs tā noteicošā, kad mūsu dvēseļu vērtība reiz tiks vētīta. Šo rindu autors TV redzēja reportāžu no kādas Vācijas mazpilsētas, kur dome kā pilsētas goda pilsoņus apbalvoja tos, kas šos klaiņotājus pabaroja un aprūpēja, un kādam,kas bija paēdinājis vislielāko kaķu skaitu, piešķīra godalgu - 5000 eiro. Tā ka, cilvēcība nemaz nav tik tālu jāmeklē. Stāvoklis Kuldīgā nekā citādi nav raksturojams, kā vien - zvērs zvēram, un no cilvēcības te pat smakas nav.
Elijah
2018. gada 23. janvārī, 00:33
Bez Bērziņas ziņas nekas nenotiek. Tā ir viņas melnā, degradētā un samaitātā dvēsele (ko viņa cenšas lētticīgiem un muļķiem kā KULDĪGAS dvēseli iesmērēt), kas šīs mērkaķības izgudroja. Bībele saka: ''UN CILVĒKS NAV PĀRĀKS PAR DZĪVNIEKIEM. VISI NOIET VIENĀ VIETĀ, VISI VIŅI IR CĒLUŠIES NO PĪŠĻIEM, UN VISI ATGRIEŽAS ATPAKAĻ PĪŠĻOS''. Tie nu reiz ir tie vārdi, ko domei vajadzēja gaumēt, pirms dzīvnieku patversmi likvidēt. Tas haoss, kas tagad sarīkots, drīzāk cirku vai lētu komēdiju atgādina, un Daces Jansones komentāri - pīlīšu pūšana un acu aizmālēšana.
Kristīne
2018. gada 23. janvārī, 00:20
Vai ir tāda statistika, cik ir patversmē nonākušajiem dzīvniekiem ir saimnieki un cik daudziem nav!? Uzskatu, ka finansiālā atbildība ir jāuzņemas saimniekam, bet varbūt, ka tā arī bija!?
Ieva
2018. gada 22. janvārī, 20:38
Jālūdz domei, lai turpina sadarbību ar vietējo patversmi.
Jo iedomājaties, cik neprasa līdzekļus, lai saimnieks aizbrauktu uz Saldu pēc sava mīluļa! Un ja nu vēl tas neizrādās īstais?! Autobusā ar dzīvnieku atpakaļ neviens neielaidīs. Tātad jāmeklē transports atpakaļceļam.
Šeit, uz vietas, garāmejot varēja ieiet un pajautāt vai mājdzīvnieks nav patversmē nokļuvis, bet uz Saldu tāpat vien neaizbrauksi.
klio
2018. gada 22. janvārī, 19:05
Cik raksturīgi Kurzemes pērlei, iznīcināt jebkuru vietējo uzņēmēju jo pakalpojums maksā , tik cik maksā, ved uz kurieni gribi.
ilze
2018. gada 22. janvārī, 18:32
Mani fascinē atbilde uz jautājumu, vai būs izdevīgāk vest uz Saldu! Tātad, nekas iepriekš nav parēķināts, salīdzināts! Mīļo ķepiņu "klientu" skaits gadā tak oficiāli zināms atbildīgām iestādēm, tātad neko iepriekš nav salīdzinājuši un vēsā mierā izposta labi iesāktu darbu!!! Gribētos uzzināt, kurš to izdomāja, un kas īstenībā slēpjas zem šīm pārmaiņām?!Vineta
2018. gada 22. janvārī, 15:07
Virkas ielā nr. 22 pagrabā un Tīruma ielas nr.1 šķūnīšos jau no novembra dzīvo klaiņojoša kaķene un 4 kaķēni (3 mēnešu laikā jau krietni izauguši) par kuriem neskaitāmas reizes ziņots gan Celitāna kantorim, gan pašvaldības policijai, gan 2017.gada 29.decembrī bija raksts Kurzemniekā. Vēl vakar, 21.janvārī visi tusēja pa sētu!
Sanita
2018. gada 22. janvārī, 12:43
Šajā laikā, kad slēgta patversme, mums pie mājām jau izmesti divi kaķēni. Nākamos novietošu pie novada domes, lai uzņemas atbildību par lēmumiem.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi