Aizvērt

Balvas uzņēmīgajiem

2018. gada 24. janvārī, 06:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Balvas uzņēmīgajiem
Attīstības finanšu institūcijas "Altum" Kuldīgas vecākā klientu darījumu vadītāja Aija Lapiņa un Kurzemes reģiona vadītāja Ilze Grundmane simpātiju balvu pasniedz konditorejas "Šarlote" pārstāvei Gintai Sļisarenko.
Foto: Lāsma Reimane
„Neatlaidība un sīksta pacietība darbu vainago, un arī mazā dārzā var izaudzēt krāšņas rozes,” ar tādiem vārdiem pašvaldības konkursu "Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku Gada balva 2017" atklāja pasākuma vadītāja Daiga Pirtniece.
IEDVESMO DARBAM PĀRĒJOS

Domes priekšsēde Inga Bērziņa sacīja: „Gribas īpašu paldies uzņēmējiem un amatniekiem teikt par mīlestību, aizrautību, ticību, enerģiju un par nodokļiem, kurus jūs nomaksājat gan Latvijā, gan novadā. Šādus vārdus neizvēlējos nejauši, jo ķīnieši saka: lai savu darbu darītu labi, tas jāmīl; ja ir mīlestība, tad ir enerģija; ja ir enerģija, to var pārvērst naudā. Lai gūtu panākumus, droši vien vajadzīga liela ticība sev. Paldies, ka iedvesmojat darbam pārējos!”

Noslēguma pasākumā balvas pasniegtas septiņās nominācijās, un I.Bērziņa atklāja, ka šoreiz tās saņems visi nominētie. No iedzīvotāju priekšlikumiem žūrija turpmākai dalībai konkursā izvirzījusi 34 pretendentus. Vērtētāji tos apciemoja, lai par viņu darbu uzzinātu vairāk. Savukārt nominācijās Gada investīcija un Gada mecenāts izvirzīti trīs pretendenti un uzvarētāji noteikti, apkopojot ziņas par ieguldījumiem un ziedojumiem.


MOTIVĀCIJA STRĀDĀT

SIA Vindenieki, vieni no Gada tirgotājiem, darbību sākuši 2000. gadā, un līdzīpašniece Inguna Lēmane saka: „Saņemt balvu nav pats svarīgākais – jau tas vien, ja esam izvirzīti, kaut ko par mums stāsta. Bijām patīkami pārsteigti, jo vienmēr cenšamies pircēju labā un esam viņiem pateicīgi. Pasākums bija ļoti jauks, un konkurss vajadzīgs, jo tas pastāsta par cilvēkiem, kuri šeit dzīvo. Mēs uzzinām arī par citiem, ar ko viņi nodarbojas. Tā ir informācijas apmaiņa visam novadam. Tirgotājam galvenais ir pircējs. Cik mums viņu te ir, tik ir – pārdevējam jādomā, kā ieinteresēt un izpatikt. Tā ir mijiedarbība, kurā viens bez otra nevar.”

Dekors RD ir viens no tiem, kas apbalvots kā ilgtspējīgākais uzņēmums, un valdes priekšsēde Anda Gutlande saka: „To mēs apzināmies un ar to lepojamies. Uzņēmums darbojas kopš 1992. gada. Īpašs paldies tētim (Jānim Kurzemniekam – aut.), ka tajā laikā bija drosmīgs un to nodibināja. Mums ir ģimenes uzņēmums: tētis nodeva man, un turpinātājs būs mans dēls Uģis. Pret klientiem jābūt atvērtiem un smaidīgiem, jāņem pretī visi darbi, un, ja jau esam izdzīvojuši tik ilgi, tātad tas ir iespējams. Konkurss uzņēmumiem ir stimuls strādāt tālāk.”BALVU IEGUVĒJI

Gada lauksaimnieks: Laidu z/s Jaunkalni, SIA Lāses AM gaļas liellopu novietne Kolumbi Rumbas pagastā, Kabiles z/s Nogales, Gudenieku z/s Akmeņkalni.
Gada ražotājs: kokapstrādes uzņēmumi Stiga RM un Mežmaļi, Kuldīgas maizes ceptuve, graudaugu pārslu ražotājs Milzu!, mājas vīna ražotājs Smilškalni.
Gada tirgotājs: transportlīdzekļu tirdzniecības uzņēmums RZ autoparks, konditoreja Šarlote (SIA Gusto Vanilla), pārtikas mazumtirgotājs Pārsa, kancelejas un māksliniekiem domātu preču veikals Pindzele (PC Konsultants), ziedu tirdzniecības un floristikas uzņēmums Vindenieki.
Gada amatnieks: Baiba Cine (mājražotājs Baibas gardumi), galdnieks Mārtiņš Ausmanis (MMēbeles), skursteņslauķis Elijs Bite, apģērbu dizainere un šuvēja Ineta Bērzupa (IK Marionet), ziedu un izjūtu dizainere Santa Kļava (SK Handmade).
Gada pakalpojums: skaistumkopšanas salons Paloma (SIA Palomino), gide Inga Trumsiņa, interjera dizainere Aiga Vaitkus (SIA Royal Key), arhitektūras un dizaina uzņēmums HL Dizains, kafejnīca Pagrabiņš (SIA Alekšupīte).
Gada jaunais uzņēmums: dzīvais muzejs Senās Kuldīgas stāsts (SIA Goldingen Train), bērnu apģērbu šūšanas uzņēmums ED Kriksis, sveču ražotājs SL Projects, būvniecības uzņēmums Lexa ID, Katrīnas apartamenti (īpašniece Dace Gaile).
Ilgtspējīgākais uzņēmums: kokmateriālu ražotājs un tirgotājs Mars, reklāmas pakalpojumu sniedzējs Dekors RD, laikraksta Kurzemnieks izdevējs Jaunais kurzemnieks, veikals Dārziņš (z/s Sūrupes), veikals Tīne (IK Velga Pigevica).
Gada investīcija: atzinības rakstu saņēma SIA Stiga RM, z/s Kalna Mikas, z/s Purvmaļi.
Gada mecenāts: Rietumu nafta LV, Ostas celtnieks, MKM mežs.


SIMPĀTIJU BALVAS

Kuldīgas novada domes partneri dāvāja savas simpātiju balvas.

SIA Jaunais kurzemnieks valdes priekšsēde Inese Opelta pasniedza Kurzemnieka simpātiju balvu konditorejai Šarlote. Kurzemes biznesa inkubatora valdes priekšsēdis Salvis Roga apbalvoja interjera dizaineri Aigu Vaitkus. Ralfs Minkevičs no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Goda rakstu pasniedza laikrakstam Kurzemnieks. Swedbank Kuldīgas filiāles klientu apkalpošanas vadītāja Diāna Reķēna balvu pasniedza bērnu apģērbu šūšanas uzņēmumam ED Kriksis. SEB bankas filiāles vadītāja Ieva Krēķe sumināja Laidu pagasta saimniecību Jaunkalni, bet Latvijas Attīstības finanšu institūcijas Altum Kurzemes reģiona vadītāja Ilze Grundmane – konditoreju Šarlote. Kuldīgas biznesa inkubatora pārstāve Līga Raituma balvas pasniedza bērnu apģērbu ražotājam ED Kriksis, sveču ražotājam SL Projects un tūrisma uzņēmumam Goldingen Train.

Tika izlozēta arī viena no iesūtītajām aptaujas anketām, un balvu ieguva Monta Jakovela.
Komentāri
aivars
2018. gada 8. novembrī, 19:33
Elijs Bite gada amatnieks, kaķiem jāsmejas, četrus mēnešus nostrādā un jau gada laureāts. Tālāk bez komentārim...
Puķe
2018. gada 24. janvārī, 21:56
Viens otrs tur aizsēdējies jau kuro kadu, nu cik var!?
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi