Aizvērt

Vai viena grausta lieta izkustēsies?

2018. gada 26. janvārī, 03:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Vai viena grausta lieta izkustēsies?
Agrākās rūpnīcas "Vulkāns" ēkas Jelgavas ielā 45a, 47 un 49 visas ir avārijas stāvoklī.
Foto: Aivars Vētrājs
Par to, vai dome ļautu Kuldīgā nojaukt ēku Jelgavas ielā 49, kas notiek ar citiem graustiem, kā arī par ceļa zīmēm sprieda Kuldīgas novada domes vecpilsētas vides komisija, kurā šoreiz satikās par pārvaldību atbildīgie.
Komisiju vadīja būvvaldes vadītāja Jana Jākobsone, pieaicināti bija domes arhitekti, Kuldīgas attīstības aģentūras plānotāji, uzņēmuma Reģionālie projekti speciālisti, kuri izstrādā vecpilsētas pārvaldības plānu līdz 2020. gadam.


PIEDĀVĀ NOJAUKT BEZ MAKSAS

Par degradēto un bīstamo būvju sakārtošanas vai nojaukšanas plānu šim gadam informēja būvvaldes vadītājas vietnieks Ēriks Fībigs. Sīkāk tika runāts par ēkām Jelgavas ielā 45a, 47 un 49, kas visas ir avārijas stāvoklī. Nami atrodas vienā rindā bijušā Vulkāna pusē, viena ir koka māja.

SIA MI projekti valdes priekšsēdis Matīss Upītis informēja, ka ar Jelgavas ielas 49. nama īpašnieku ir vienojies par nojaukšanu. Īpašnieks vēlas celt biroja ēku, kas būtu citāda nekā tagadējā. M.Upītis pieļāva, ka šāds viņa piedāvājums – nojaukt bez maksas ar noteikumu, ka MI projekti varēs paņemt materiālus, – būtu pievilcīgs arī divu pārējo namu īpašniekiem. Viņš vēlējās dzirdēt lēmumu, vai šo koka ēku ļautu nojaukt un vai tās vietā varētu celt citādu vai arī būs jābūvē tāda pati. No atbildēm atkarīga turpmākā rīcība. MI projekti vēlas izmantot brīdi, kad tiks rekonstruēta Jelgavas iela, jo vieglāk varēs piekļūt un transportēt būvgružus. „Būvniecības eksperta atzinumā teikts, ka ēku Jelgavas ielā 49 atjaunot nav iespējams,” piebilda M.Upītis.


PILSĒTAS SEJA TĀ ZAUDĒTU

Komisija bija vienisprātis, ka nojaukšana būtu zaudējums pilsētvidei. Zināmā mērā šīs ēkas tādā stāvoklī nonākušas īpašnieku bezatbildības dēļ. Arhitekte Inta Jansone skaidroja, ka apbūves noteikumos paredzēti divi varianti. Ja ēka tiek nojaukta, īpašniekam tā jāuzbūvē atpakaļ tādā pašā apjomā un jāizmanto tādi paši materiāli. Brīvākas rokas ir tad, ja objekts tiek pārbūvēts, jo tad to var darīt atbilstoši iecerētajai funkcijai, tomēr pēc apbūves noteikumiem.

Vēl viens jautājums – kas pavērsies skatam no Jelgavas ielas, ja ēkas tiks nojauktas. Komisija atzina, ka bīstamība jānovērš, jo mājas jebkurā brīdī var sabrukt, bet ir vērts par šo vietu pacīnīties. Vispirms ēkas jānostiprina, vajadzīga datu fiksācija un inventarizācija. Tika ieteikts domāt par pārbūvi, saglābjamās daļas pielāgojot jaunajai funkcijai. Komisijas ieteikums īpašniekam nav juridiski saistošs, un, visticamāk, no ieceres nojaukt tas neatteiksies, domā M.Upītis. Bet uzmērīšana un būvelementu fiksācija būs obligāta jebkurā gadījumā.


TRAUCĒ PIEVEST PRECES

Komisija izskatīja apkopojumu par graustiem Kuldīgā un pagastos. Ē.Fībigs minēja žogu pie stadiona Virkas ielā, kas jau sasvēries, tam bīstamība jānovērš līdz 1. aprīlim. Savukārt pusuzceltā bērnudārza ēka Rendā tiks iežogota līdz šī mēneša beigām, bet līdz 1. jūlijam jānovērš bīstamība. Vairākiem graustiem noteikts paaugstināts īpašuma nodoklis.

Vecpilsētas komisija sprieda, vai mainīt ceļa zīmi pie iebrauktuves Baznīcas ielas 2. nama pagalmā. Transporta komisija tam jau piekritusi. Tur atrodas zīme Apstāties aizliegts!, bet tā nedarbojoties – tur novietotās mašīnas traucē preču piegādātājiem piebraukt pie ēkas, kurā atrodas restorāns Goldingen Room. Uzņēmuma īpašnieks gatavs par savu naudu novietot ceļa zīmi Braukt aizliegts! jeb saulīti, kas aizliegtu pagalmā iebraukt tādam transportam, kas tur neapkalpo iestādes vai uzņēmumus. Vecpilsētas komisijā nolemts to ļaut, bet tai jābūt mazā izmēra ceļa zīmei.
Komentāri
lasītājs
2018. gada 28. janvārī, 21:19
"Komisija bija vienisprātis, ka nojaukšana būtu zaudējums pilsētvidei."
Nu absurds, labāk lai stāv grausti . Pie šitādiem lēmējiem, kas savā dzīvē neko nav uzbūvējuši vai saremontējuši, atjaunojuši nevaram cerēt, ka mūsu pilsēta paliks skaistāka un sakārtotāka.
Tame
2018. gada 28. janvārī, 14:34
MI projekti, vai tas KUK Upītis, kas dome stradaja?
Frīdis
2018. gada 26. janvārī, 22:50
Nu šitas bomžatņiks bildē , ir viennozīmīgi pelnījis tikai un vienīgi nojaukšanu , jeb ko tur jaukt , pierauj špičku un miers. Neviens par to neraudās. Priekš kam liekus izdevumus jaukšanai.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi