Aizvērt

Lai pietiek spēka bērniem

2018. gada 26. janvārī, 08:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Lai pietiek spēka bērniem
Vārmeniece Dace Meiere audžumeitu Sandu audzina deviņus gadus, bet Samantu, kura ģimenē ir ceturto gadu, nupat piedāvāts adoptēt Amerikā. „Tas ir smagi – meitenes iemīlētas, bet Samantiņa domā, vai doties projām. Arī Baibiņa gatavojas atgriezties ģimenē. Ceru, ka mūsu attiecības nezudīs.”
Foto: Aivars Vētrājs
„Man ir divas mammas: vienai biju puncī, pie otras mēs ar brāli Robertu dzīvojam. Viņa par mums ilgi cīnījās,” pasākumā Kuldīgā, kur paldies teikts audžuģimenēm un aizbildņiem, pastāstīja astoņgadīgā Anna.
Viņu un gadu jaunāko brāli aizbildnībā paņēmusi Rogu ģimene no Talsu novada. „Arī tie ir mūsu bērni,” uz jautājumu, cik ģimenē ir pašu bērnu, vienkārši atbild mamma Solvita.

Kuldīgas novadā par tradīciju kļuvis pateikties tiem, kuri neatsaka atbalstu brīdī, kad cilvēkbērns zaudējis mājas. Kultūras centrā domes priekšsēde Inga Bērziņa un bāriņtiesas priekšsēde Inta Sūna pateicās par izturību un mīlestību pret pieņemtajiem bērniem ne tikai saulainajos brīžos, bet arī niķos un dusmās. Bērni saņēma kārumus un kopā ar aizbildņiem vai audžuvecākiem varēs uz jauno baseinu doties bez maksas. Visus priecēja jauniešu teātris Focus, bet bērnu un jauniešu centra pedagogi aicināja uz radošajām darbnīcām.

Dace Meiere no Vārmes ir audžumamma trim meitenēm, kuras sauc par savām princesēm. „Mums tas nācis gluži vai no augšas: sapnis to darīt man bija gadus 20. Tagad audzinu trīs burvīgas meitenes – katru no sava novada.” Mazā Baiba sapņo kļūt par skolotāju, Samanta grib būt par gidi, bet Sanda Kuldīgā jau mācās par ēdiena gatavošanas speciālisti.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi