Aizvērt

Cilvēkus interesē dabas objekti un lielie pasākumi

2018. gada 31. janvārī, 00:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Cilvēkus interesē dabas objekti un lielie pasākumi
Jana Bergmane apstiprināta par Kuldīgas aktīvās atpūtas centra vadītāju – uz Saeimu aizgājušā Arta Gustovska vietā. Viņai darbs labi zināms, jo ilgus gadus Jana bijusi speciāliste šajā pašvaldības iestādē, kā arī izpilddirektore Kurzemes tūrisma asociācijā.
Foto: Daina Tāfelberga
Kuldīga joprojām ir ievērības cienīga – tā liecina tūrisma apmeklējumu skaitītāju dati, kurus apkopojis Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs (KAAC).
Jaunā vadītāja Jana Bergmane gan norāda: pēc šiem skaitļiem nevar teikt, ka visi bijuši pilsētas viesi, jo ierīces saskaita arī vietējos, kuri dodas uz darbu, veikalu vai citur. Taču par tendencēm apmeklētāju plūsmā var spriest.


VILINA PĒKŠŅAS PARĀDĪBAS

„Datu līknes ir interesantas,” teic J.Bergmane. „Jāņem vērā, ka pirms trim gadiem bija tikai viens skaitītājs – pie Ventas rumbas. 2016. gada vasarā tādi ierīkoti arī pie kafejnīcām Staburadze un Bangerts, un jūlijā parādījās milzīgs kāpums. Savukārt pēc pagājušā gada uzskaites var secināt, ka cilvēkus interesē dabas objekti, kā arī lielie pasākumi. Aprīlī, kad ir festivāls Lido zivis un rumbā lēkā vimbas, stabiņš vienā mirklī ir augšā un tad atkal krīt. Dabas parādības ļoti pievelk pat tad, ja ceļojums nav paredzēts un arī laiks nemaz nav tik jauks. Nesen, kad Jūrkalnē lielā vējā nobruka stāvkrasts, daudzi traucās turp. Tāpat bija Kolkā, kad jūra atkāpās. Vasara, ko parasti uzskata par aktīvāko sezonu, pie mums bija diezgan mierīga. Rudenī atkal pieplūdums, īpaši, kad Ventā ūdens līmenis paaugstinājās tā, ka rumba gandrīz vairs nebija redzama. Tas ir dabas tūrisms, kuru nevar ieplānot un noorganizēt.”


KUR ATROD INFORMĀCIJU

Naktsmītņu un tūrisma objektu saimnieki savas ziņas par viesiem iesnieguši tikai daļēji. Viņiem vēl dots laiks līdz janvāra beigām. Šoreiz tradicionālais tūrisma gada saiets plānots februāra beigās vai marta sākumā, jo tad būs beigušās starptautiskās izstādes un uzņēmējiem varēs pavēstīt arī šīgada jaunumus. Līdz šim lielākoties ziņots par viesu skaitu, uzturēšanās ilgumu un pārstāvēto valsti. KAAC sagatavos anketu, lai turpmāk uzzinātu, kur viesi gūst informāciju par nozares pakalpojumiem mūspusē: vai tie ir sociālie tīkli, portāli internetā, publikācijas presē, tūrisma aģentūru piedāvājumi u.tml. Tad varēs plānot, kurā virzienā jāstrādā.


VISVAIRĀK VIETĒJO

Pēc saņemtajām anketām jau varot secināt: lielai daļai tūristu laika apstākļi tomēr ir svarīgi. Šajā ziņā pērnā vasara bijusi nelabvēlīga – saule uzspīdēja un siltāk kļuva tikai jūlija vidū, bet arī tas nebija ilgi. Augusta beigās sākās lietavas.

„Tomēr vidējais tūristu skaits saglabājās iepriekšējā līmenī, jo sezona pagarinājās,” analizē speciāliste. „Līdz ar spontāno ceļošanu audzis vietējo tūristu skaits – pēc Lauku ceļotāja ziņām Latvijā tie ir ap 80% no kopējā. Pēc uzskaites mūsu birojā ir mazāk, bet vietējie jau informācijas centrā bieži neiegriežas. No ārvalstīm pie mums visvairāk brauc vācieši un lietuvieši, parādījušies igauņi.”


AR CENAS CELŠANU NEPIETIEK

Par negatīvajām tendencēm, pret kurām cīnīsies Lauku ceļotājs, J.Bergmane atzīst: mūspusē tik skaudru birokrātijas vai pašvaldību nelabvēlības piemēru nav. Savulaik neapmierinātību radīja, piemēram, Robežsardzes prasība katram viesim aizpildīt sarežģītu anketu vai arī uzstājīgā PVD kontrole. Tagad mūsējie iemācījušies saprasties un sadarboties. Nav arī straujas attīstības – vismaz neviens jauns, liels uzņēmums nav radies, dažiem tikai izdevies paplašināties. Joprojām grūti atrast naktsmītni lielai tūristu grupai. Pirms dažiem gadiem bija apartamentu bums, bet tagad vairāki slēgti vai nodoti ilgstošai īrei. Krīze pierimusi, bet ekonomiskā izaugsme tomēr nav bijusi, atzīst KAAC vadītāja. Lai kvalitāti uzlabotu (ne tikai noturētu), nauda arvien jāiegulda, jo ar cenas celšanu nepietiek.Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi