Aizvērt

Skrundā jauns ugunsdzēsēju depo

2018. gada 29. janvārī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Skrundā jauns ugunsdzēsēju depo
Ēkas atklāšanā pirmais svinīgais izbraukums.
Foto: Aivars Vētrājs
Piektdien atklātais Skrundas ugunsdzēsēju depo Ventas ielā 2 ir pirmais Kurzemē jaunbūvētais kopš Latvijas neatkarības atgūšanas.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Skrundas posteņa jauno mājvietu par 1,5 miljoniem eiro no Iekšlietu ministrijas budžeta būvējusi Rīgas SIA LX Celtnieks. Pašvaldība palīdzējusi atrast ēkai zemi. Sveicēju runās galvenais vēlējums – lai ugunsdzēsējiem un glābējiem mazāk darba. Atklāšanā bija kupls pulks ļaužu, muzicēja Rīgas pūtēju kvintets 5-atā.

„Depo ir ugunsdzēsēju otrās mājas, kurās tiek pavadīta ceturtā daļa dzīves,” teica VUGD speciāliste Anete Strazdiņa. Skrundā tas ir viens no modernākajiem, celts pēc Eiropas standartiem, mūsdienīgi ekipēts, tajā ir dežūrmaiņas, administrācijas un mācību telpas, garāžu bloks automobiļiem un apkopes zona, gandrīz 15 m tornis šļūteņu žāvēšanai. Maiņās te strādā 13 ugunsdzēsēji, bet šī ir darba vieta arī diviem Valsts policijas kārtības policistiem. Ar laiku tur vēl strādās kriminālpolicijas darbinieki.

VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandieris Andrejs Beļakovs atcerējās, kā 1936. gadā būvētā depo siena 2011. gadā sabrukusi un nācies īrēt pagaidu mājvietu. Viņš pateicās kolēģiem, kuri nav kurnējuši, bet godīgi strādājuši un pacietīgi gaidījuši jauno ēku. Šogad skrundenieki saņems arī jaunu ugunsdzēsēju mašīnu.Mārtiņš Linde kādreiz strādājis Skrundas postenī, tagad ir Kuldīgas daļas vada komandieris. Viņš kolēģiem dāvāja vecā depo attēlu no 1937. gada.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi