Aizvērt

Senatnes šarms un modernās tehnoloģijas

2018. gada 4. februārī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Senatnes šarms un modernās tehnoloģijas
"Te cilvēki nāk ne tikai strādāt, bet arī atpūsties, un Kuldīgas bibliotēka ir tā vieta, kur to visu saņemt," saka Kuldīgas galvenās bibliotēkas vecākā bibliotekāre Itija Vespere.
Foto: Aivars Vētrājs
"Bibliotēka nav vieta, kur apmeklētājs nāk tikai pēc grāmatas, viņš nāk pēc informācijas, jaunām zināšanām, emocijām un iespaidiem," saka Kuldīgas galvenās bibliotēkas vecākā bibliotekāre Itija Vespere.
Kuldīgas galvenā bibliotēka atrodas pašā pilsētas centrā, vēsturiskā ēkā – bijušajā ebreju sinagogā, kas restaurēta un pielāgota bibliotēkas vajadzībām, saglabājot senas ēkas neatkārtojamo šarmu.

Itija te sākusi strādāt pavisam nesen. Viņa studējusi multimediju komunikāciju un kultūras vadību, bet izvēlējusies atgriezties dzimtajā pilsētā, un ar lēmumu dzīvot un strādāt mazpilsētā ir apmierināta. Viņa stāsta: "Kuldīdzniekiem ar bibliotēku paveicies, jo ēka ir estētiski ļoti pievilcīga. Tā atgādina internetā redzētās seno bibliotēku ēkas Anglijā un citviet Eiropā. Grāmata arī ir sena vērtība, un vēsturiskās ēkas saderību ar to izjūt katrs, kurš šeit ienāk, arī tūristi. Ebreju sabiedrība to atzinusi par labāko veidu, kā izmantot sakrālo ēku – ko gan ierīkot sinagogā, ja ne bibliotēku. Te ir ļoti patīkami strādāt un mācīties, bet te ir arī patīkama vide, lai pavadītu brīvo laiku. Bibliotēkā tiek rīkotas tikšanās ar rakstniekiem, koncerti, lasītāju klubiņa sanākšanas, itāļu valodas nodarbības, labsajūtas pēcpusdienas… Trešajā stāvā ir bērnu literatūras centrs, kur notiek nodarbības pirmsskolas vecuma bērniem, pasākumi ne tikai lasīšanas veicināšanai – bērnu žūrija un skaļā lasīšana –, bet arī radošās darbnīcas. Tur bērni un jaunieši pavada daudz laika, jo tur ir galda spēles, filmas, tur var satikties ar draugiem. Ja kādā komandā pietrūkst spēlētāja, bibliotekārs allaž gatavs iesaistīties.

Bibliotēku iecienījuši studenti, jo te informācija bieži vien vieglāk pieejama nekā Rīgā. Kad pati mācījos, vispirms skatījos, vai vajadzīgā grāmata ir Kuldīgas bibliotēkā.

Senajās telpās apmeklētājus gaida moderns saturs. Kā tas ir arī citās bibliotēkās, pieejami gan datori, gan pietiekami jaudīgs bezvadu internets, lai katrs ar savu datoru te varētu veiksmīgi strādāt un meklēt informāciju. Pieejami visdažādākie interneta resursi. Jaunums, ko piedāvājam reģistrētajiem lasītājiem, – iespēja izmantot bibliotēkas abonētās vērtīgās datubāzes, neizejot no mājām.

Arī mēs, darbinieki, šeit jūtamies ļoti labi. Mums nav pasākumu zāles, bet blakus atrodas Mākslas nams, un arī bibliotēkas telpas var veiksmīgi pielāgot.

Mana iecere ir piesaistīt tos cilvēkus, kuri bibliotēkā nav bijuši sen – strādājošus pieaugušos. Jauniešiem un pensionāriem Kuldīgā ir daudz iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku, bet cilvēkiem, kuri ir vidējā vecumā un strādā, šādu iespēju nav tik daudz, sevišķi bez maksas. Bibliotēka varētu būt ļoti laba vieta, kur pēc darba pulcēties dažādām interešu grupām.

Mums var sekot līdzi sociālajos tīklos Facebook, Twitter, Draugiem.lv, tagad arī Instagram. Feisbukā dzīvo lasītājs MO – iedomu kaķis, tēls, kurš piesaista bērnus grāmatu pasaulei. Vecāki savā kontā var uzaicināt kaķi MO draudzēties."UZZIŅAI
* Kuldīgas bibliotēka pastāv jau 97 gadus.
* Kopš 2011. gada Kuldīgas galvenā bibliotēka atrodas bijušajā ebreju sinagogā, bet līdzās sieviešu lūgšanu nams pārtapis par Kuldīgas Mākslas namu.
* Bibliotēkai ir 3538 aktīvi lietotāji.
* 2017. gadā Kuldīgas galvenajā bibliotēkā tika iekļautas 17 struktūrvienības – Kuldīgas novada pagastu bibliotēkas.


No pielikuma 3K - Kas kultūrā Kurzemē?, kas tapis sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi