Aizvērt

Talsenieki turpina gaidīt

2018. gada 5. februārī, 01:00
Raksta autors: Mārīte Jankeleviča, "Talsu Vēstis"
Talsenieki turpina gaidīt
Talsos ap ēku Brīvības ielā 17a jau labu laiku uzstādīts nožogojums. Iedzīvotāji ar nepacietību gaida, kad sāksies būvniecības darbi.
Foto: Dainis Kārkluvalks
Talsu novada iedzīvotāji gaidīja un cerēja, ka aizvadītā gada rudenī sāksies jaunās Talsu galvenās bibliotēkas būvniecības darbi. Piesaistot Eiropas Savienības finansējumu, to paredzēts izveidot vecā universālveikala ēkā Brīvības ielā 17a, kas pašlaik atgādina lielu, pelēku padomju laika monstru.
SMAGS MANTOJUMS

Diemžēl dažādu iemeslu dēļ darbi tā arī netika uzsākti, tāpēc termiņš atlikts uz šo gadu. Cilvēkiem vēl jāpaciešas, jo līdz 2019. gadam jaunajai bibliotēkai jābūt gatavai, to paredz līgums.

2016. gada 1. septembrī Talsu novada pašvaldība saņēma apstiprinājumu projektam Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Talsu galvenās bibliotēkas ēkā Brīvības ielā 17a, Talsos. Iepriekšējais Talsu novada domes sasaukums pērn 10. maijā, īsi pirms vēlēšanām, parakstīja līgumu ar pilnsabiedrību Talsu statiskais spriegums par bibliotēkas būvniecību.

Jaunā domes sasaukuma vadība vairākkārt uzsvērusi, ka saņēmusi smagu mantojumu. Lai arī iepriekšējā sasaukuma deputāti bija lēmuši par summu 2,7 miljoni eiro, līgums ar būvniekiem maijā noslēgts par 2,958 miljoniem eiro, tādējādi kopējās projekta izmaksas ir gandrīz trīs miljonu eiro apmērā. "Fakts, ka līguma summa nav apstiprināta ar domes lēmumu, pēc būtības ir finanšu disciplīnas pārkāpums," norāda Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anna Ķīviča.

Sākotnēji tika plānots, ka aizvadītā gada septembrī būs pabeigts būvprojekts un varēs sākties bibliotēkas būvniecība, bet realitātē tas joprojām nav noticis. Iemesls – būvprojekts pilnā sastāvā netika iesniegts laikus, turklāt konstatēta kļūda darbu grafikā, proti, tajā nebija iekļauta būvprojekta ekspertīze, bez kā tālāka projekta virzība nav pieļaujama. Oktobrī šo pienākumu uzņēmās SIA CMB. Uzņēmums norādījis uz nepilnībām būvprojektā, kā rezultātā ekspertīze ieilga.


PAGAIDU TELPĀS JAU 16 GADUS

2002. gada 25. aprīlī Talsu galveno bibliotēku ievietoja vienā no pirmsskolas izglītības iestādes Pīlādzītis spārniem. Iepriekšējās telpas pilsētas sirdī, vecpilsētā, nācās pamest, jo tas bija privātīpašums. Tagad iedzīvotājiem, lai apmeklētu bibliotēku, jādodas uz pilsētas nomali. Telpās grāmatu plaukti, galdi, datori un viss pārējais atrodas cieši līdzās, lai neteiktu – saspiesti. Kā norāda Talsu galvenās bibliotēkas direktore Vija Nagle, šo gadu laikā bijuši neskaitāmi varianti, kur pārvietot bibliotēku, tomēr neviens no tiem nav īstenojies. Arī par šo projektu viņa teic pavisam atklāti: "Noticēšu, kad reāli sāksies būvniecība." V.Nagle pauž, ka cilvēku vēlme lasīt grāmatas nav mazinājusies, tomēr lokācijas vieta un pakalpojuma kvalitāte neveicina vēlmi iestādi apmeklēt. "Priecē, ka projektā tiks izveidota ģimenes bibliotēka (līdz šim galvenā un bērnu bibliotēkas bija atsevišķi – aut.). Šajos gados bērnu un pieaugušo bibliotēku attiecības ir deformējušās, jo cilvēks, protams, izmanto to, kas ērtāk un tuvāk," klāsta V.Nagle. Jaunā bibliotēka būs moderna, direktore cer, ka arī nedaudz uz nākotni vērsta, lai varētu sniegt kvalitatīvus pakalpojumus.

"Pašvaldības nostāja ir būt piesardzīgiem un skrupuloziem, lai izvairītos no nepamatotām izmaksām. Talsiem nenoliedzami pienākas mūsdienīga bibliotēka, un ne mazāk svarīgi, lai projekta gaita būtu caurskatāma, bet izmaksas – samērīgas un pamatotas," uzsver A.Ķīviča.


No pielikuma 3K - Kas kultūrā Kurzemē?, kas tapis sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi