Aizvērt

Vēstures rūdīti

2018. gada 31. janvārī, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Vēstures rūdīti
Šogad Karoga dienā Skrundā uz Latvijas atbrīvošanas cīņu piemiņas vietu dalībnieki devās gājienā, viņu vidū Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona komandieris Arturs Barons un kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics.
Foto: Daina Tāfelberga
Pieminot notikumu, kad pirms 99 gadiem pulkveža Oskara Kalpaka vīri Skrundā pirmo reizi uzvarēja lieliniekus, kas apdraudēja nesen iegūto Latvijas neatkarību, 29. janvārī tur atkal pulcējās Nacionālo Bruņoto spēku un Jūras spēku flotiles pārstāvji, karavīri, zemessargi, jaunsargi, skolēni un citi patrioti.
Tradicionālā Karoga diena šogad bija drēgna un lietaina. Taču Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona komandieris Arturs Barons atzina, ka tā noritējusi jauki, jo sākusies ar sacensībām Jaunie Skrundas sargi. Viņš aicināja padomāt, ko katrs var darīt, lai nostātos plecu pie pleca, sargājot savu valsti.

„Gadu simtiem esam stāvējuši pretī kādam pārspēkam, un bieži nācies arī zaudēt,” teica Zemessardzes kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics. „Bet pāridarījumi mūs rūdījuši, ja vien esam gribējuši to ieraudzīt kā iespēju, kas dod spēku.”

Pirmoreiz uz Karoga dienu atbraukusi Jegevas jaunsargu vienība no Igaunijas. Tās vadītājs Indreks Emsals bija sajūsmināts, cik lielu nozīmi pievēršam vēsturei, jauniešos audzinot patriotismu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi