Aizvērt

Īstais laiks apzāģēt kokus

2018. gada 5. februārī, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Īstais laiks apzāģēt kokus
Foto: Aivars Vētrājs
„Ziemā darbiniekiem ir mazliet brīvāks laiks, un varam apzāģēt vecos un bīstamos kokus. To darām pamazām, ja laika apstākļi ļauj,” saka SIA "Kuldīgas komunālie pakalpojumi" (KKP) pārstāvis Kaspars Poriķis.
„Koki tiek apzāģēti gan pēc pašvaldības uzdevuma, gan iedzīvotāju lūguma, ja tas saskaņots ar domi. Pēc iedzīvotāju vēlmes koku vai nu atstājam viņiem malkai, vai savācam. Mums ir iespēja apzāģēt tā, lai pa virsu var uzbērt zemi un paliek līdzena vieta. Mums ir arī tehnika tam, lai izceltu saknes,” stāsta speciālists. KKP pacēlājs ir augsts. Darbam augstumā apmācīti trīs cilvēki. Sapirkts inventārs, piemēram, drošības siksnas un citas lietas.

Pašvaldības vides speciāliste Dace Jansone uzsver: „Tas, ka koks ir vecs, nenozīmē to, ka tas jānozāģē. Mūsu pilsēta ir bagāta ar veciem un lieliem kokiem. Koks vai zars tiek zāģēts tad, ja kļuvis bīstams.”

Gadā šim nolūkam novada budžetā paredzēts ap 2000 eiro. Savukārt arboristu pakalpojumiem ir atsevišķs finansējums, kas atkarīgs no cenu aptaujas. Šogad arboristi vainagos liepas Pilsētas laukumā, 1905. gada parkā, Strautu ielā un Planīcas ielā 12.

Iedzīvotāju iesniegumus atļaut kādu koku nozāģēt izskata apstādījumu komisija. „Katrs gadījums tiek izvērtēts. Atļaujam vai nu nozāģēt, vai arī – ja koks nevienu neapdraud un netraucē – sakopt vainagu.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi