Aizvērt

Par slavas laiku un atdzimšanu

2018. gada 7. februārī, 05:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Par slavas laiku un atdzimšanu
Tautas lietišķās mākslas studijas „Ķocis” pinēji pirms 10. jubilejas izstādes Kuldīgas muzejā. 1988. gads.
Foto: Kuldīgas novada muzeja arhīvs
Kuldīgas Tautas lietišķās mākslas studijas „Ķocis” un „Varavīksne” radās laikā, kad katrā latviskā mājā goda vietā bija austi gultas pārklāji un sienas segas, plecu lakati, spilvendrānas un arī pinumi. Muzeja pasākumā „Kā tur īsti bija” pulcējās pilna zāle audēju, pinēju un to cilvēku, kuriem šie meistardarbi vēl aizvien mīļi.
Pinēja Ilze Dziesma: „Kopš laukus mazāk apstrādā ar minerālmēsliem, kārklus, no kuru viengadīgajiem dzinumiem iegūst klūgas, un doņus ļoti bojā dažādi kaitēkļi. Arī ledi upēs sen nav gājuši ar pienācīgu spēku, lai vecos krūmus aiznestu un vietā augtu smukas klūgas.”

Audējs Dzintars Leja: „Tagad pieprasīti ir tautastērpi. Sievietes, arī ārzemju latvietes, pasūta brunču audumu, ko auduši vīrieši. Tur cita enerģētika klāt.”

Audējs Ziedonis Āboliņš: „Vēsturiski pīšana un aušana ir viens un tas pats. Pinums ir auduma pirmveids.”

Vairāk 7. februāra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi