Aizvērt

Laiks meža darbiem

2018. gada 9. februārī, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Laiks meža darbiem
„Pašlaik darba ir pāri galvai, jo pēc nedēļas var atsākties slapjums, kas liks mežizstrādi piebremzēt. Tagad galvenais ir materiālu dabūt līdz krautuvei,” saka SIA "Sveaskog" pārstāvis Āris Vectīrelis.
Foto: Daina Tāfelberga
Pēc rudens lietavu radītās dīkstāves mežsaimnieki strādā intensīvi, baidoties, ka drīz var sākties atkusnis.
Kā stāsta aptaujātie mežizstrādātāju pārstāvji, gada nogalē traktori grima un lūza pat smilšainākās vietās. Smagajam transportam tika slēgta liela daļa ceļu. Daudzi palaida strādniekus atvaļinājumā vai piespiedu dīkstāvi izmantoja tehnikas apkopei. Tikmēr gan apaļkoksnei, gan malkai un šķeldai strauji cēlās cena. „Pat neatceros, kad zāģbaļķi maksājuši 40–60 eiro/m3 atkarībā no koka sugas,” teic biedrības Meža konsultants vadītāja Sigita Vaivade. Decembra beigās mežsaimniecībā tika izsludināta dabas katastrofa. Vienīgais guvums – nav jāmaksā sods par nepiegādāto izejmateriālu. Almālē pie izvestās koku un zaru kaudzes sastaptais SIA Sveaskog pārstāvis Āris Vectīrelis teic: „Dažas minūtes varu atlicināt, bet tūlīt jābrauc apskatīt pārējos objektus.” Uzņēmums attīra vietu no kokiem un krūmājiem. Tas ir zemniekiem vajadzīgs pakalpojums, jo par apsaimniekotu zemi atzīst tikai tādu, uz kuras šāda aizauguma nav.

„Laukus un grāvjus tīrām bez maksas un zemniekam vēl samaksājam, ja tur ir ne tikai šķeldojamais materiāls vien. Šobrīd šķelda ļoti pieprasīta. Slapjā laika dēļ vietējā tirgū radies iztrūkums, un pircējs gatavs maksāt teju trīskāršu cenu,” stāsta Ā.Vectīrelis.

Pēc speciālista teiktā, ar šķeldošanu nodarbojas tikai lielie zemnieki, kuriem ir attiecīga tehnika un līgumi. Tiem, kuru pamatnozare ir lauksaimniecība, krūmāju izciršanai izdevīgāk nolīgt kādu uzņēmumu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi